Visu Valentīndienu Latvijas Radio 2 ir skanējušas mīlas vārdu pilnas dziesmas, tāpēc 14.februāra "NeFormātā" izlēmu piedāvāt atslodzi no vārdiem, proti, paklausīties instrumentālos skaņdarbus, kas rodami fingerstyle jeb pirkstspēles stila ģitārista Ginta Smukā otrajā albumā "Thaw" jeb "Atkusnis", kas klausītājus sasniedza pagājušā gada vasarā.

Atkusnis ir moments cilvēka dzīvē, kad gana daudz kas ir sasalis un Tev ir grūti pateikt tuvam cilvēkam, ko Tu domā un kas nav kārtībā ar dzīvi - un tad nāk atkusnis, kad nākas pateikt kaut ko skarbāku,

albuma nosaukumu skaidro pats Gints, kas ir arī idejas autors diska vāciņam, uz kura redzama palos vai plūdos nogrimusī Rīga, augstāko baznīcu torņiem vien esot virs ūdens.

 

Kā zināms, Rīga nekad nav gatava un tā pastāvīgi mainās, un tāpat ir mainījušies arī Ginta albumi - ja pirmajā "Flourish" bija dzirdamas gan Kaspara Zemīša un Riharda Lībieša ģitāras, gan Kristīnes Prauliņas un Idus Abra balsis, tad šajā skan vien Ginta ģitāra un viņa bērnības drauga un jaunības grupasbiedra Kaspara Niklasona producenta skaņu pienesums:

šis albums ir atkalsatikšanās mūzikā, kuru mēs abi gaidījām un beidzot arī sagaidījām!

Sarunu ar Ginta pārdomām par fingerstyle žanru, pandēmijas ietekmi uz daiļradi un sadzīvi, ģitāras renesansi Latvijā un instrumentālo mūziku kā tādu klausieties ierakstā, ieskatam dažas mūziķa atziņas:

kokle, ģitāra - var manīt, ka šie instrumenti ir kļuvuši populārāki, arī jaunieši šādu mūziku vairāk patērē - tas priecē!

mans mērķis ir iepazīstināt cilvēkus ar ģitārspēles kultūru, lai viņi saprot, ka ģitāra var būt delikāta, interesanta un eksperimentāla un man patīk, ka šis virziens pēdējā laikā tiek atklāts no jauna..

Ir cilvēki, kas ir pieraduši mūzikā dzirdēt vārdus un viņi samulst, ja dzird tikai skaņas...

Savukārt es pēc dabas esmu introspektīvs un instrumentālajā mūzikā man neviens nestāsta, par ko jādomā vai kas viņam sāp -  tā vietā es pats varu izdomāt, kas man ir aktuāls vai sāp...

Es esmu romantiķis un, pat ja nav Valentīndiena, es klausos skumju, melanholisku un romantisku mūziku...

 

"NeFormātā" izskan Ginta Smukā albuma "Thaw" skaņdarbi "Turning Pages 2.0", "Blue Secrets", "Aorta" un "Pūt, vējiņi", bet albumu kompaktdiska formātā meklējiet labākajās tirdzniecības vietās vai klausieties bendkempā: