Kāds pieredzes bagāts mūzikas festivāla veidotājs ar vieglu smīnu man savulaik teica, ka mūzikas festivālam pirmā reize nebūt nav tā grūtākā, jo tad gan organizatoriem ir pirmās reizes entuziasms un cerības, gan mūziķi ir ļoti pretimnākoši.

Tomēr progresīvās mūzikas festivāls "Progausis", kas pie klausītājiem pirmo reizi devās pagājušogad, ir spējis pārvarēt "otrās reizes grūtības" un Cēsu puses Kaivē izskanēs no 11.līdz 12.augustam:

mans entuziasms nav zudis tikai tāpēc, ka pie manis atnāca draugi mūziķi un teica: klausies, ir jātaisa nākamais "Progausis"! Īsāk sakot - pierunāja mani...

atklāja festivāla organizators Ģirts Rozentāls.

Der zināt, ka "Progausis" šogad ir ticis pie jaunām mājām, no Zemgales līdzenuma pārceļoties un Vidzemi, uz Cēsu puses Kaivi, kur būs nedaudz mazāk grupu, toties būs otra skatuve un arī vairāk mākslas Festivāla pamatideja gan ir palikusi tā pati, proti, piedāvāt mūziku, kas nav dzirdama ne komercradio, ne lielajos festivālos - ārtroks, progroks, džezroks, postroks un neordināra akadēmiskā mūzika:

nekomerciālo mūziku mēs varam pacelt tikai kā kultūras fenomenu un tas būtu jādara visiem, kas vēlas dzirdēt labu mūziku. Tāpēc dažādi saieti, festivāli un koncerti ir jāatbalsta, ir jāatbalsta mūziķi, kuri spēlē neordināras lietas - tā ir mūsu Latvijas mūzika!

Sarunu ar Ģirtu par šīgada festivāla "Progausis" mūzikas un mākslas programmu, kultūrvietu "Atmoda", deviņdesmito gadu andergraundu, "krievu pasaules" izpausmēm Latvijā, kā arī atpūtai iesakāmajām Latvijas vietām klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

es nedomāju, ka festivāls nesīs finansiālus ieguvumus, tā būtu nezinātniskā fantastika - un tas arī nav mūsu mērķis; mērķis ir apvienot mūziķus, lai viņi kopīgi kaut ko dara, lai viņi draudzējas, lai taisa jam session, lai viņi veido kopīgus projektus...

šis ir brīvprātīgs pasākums, kurā mūziķi piedalās uz nesavtīgas intereses pamata, acīmredzami saprotot - ja mēs būsim vienoti, mēs kaut ko varēsim izdarīt, varēsim šo mūziku palaist tautās un popularizēt!

Un arī klausītājiem ir vērtīgi šādi paplašināt savu muzikālo izglītību...

"NeFormātā" ir dzirdami šīgada festivāla "Progausis" dalībnieki - BALTĀ KLINTS ar dziesmu "Ilgi viņš uz Tevi skatās", ģitārists Reinis Jaunais ar skaņdarbu "Līksme", postroka duets ĀRES ar kompozīciju "Atbalss" un grupa ADVANCED BLUE ar dziesmu "Aka".