Šķiet, ka astoņdesmito gadu beigās sanāca dzirdēt pašmāju avangarda grupas NSRD jeb "Nebijušu sajūtu restaurācijas darbnīca" dziesmu "Darbnīcas". Skaņdarbs tik ļoti atšķīrās no līdz tam dzirdētās mūzikas, ka bija skaidrs - to radījušie mūziķi dzīvo kādā īpašā pasaulē.

Pēc gadiem trīsdesmit laika spirāle līdzīgas sajūtas sagādāja, klausoties albumu "Irmgarda laika mašīna", kas gan tapis nevis darbnīcā, bet laboratorijā - "Dr. Klisicka laboratorijā".

Noslēpumainās un, iespējams, kādā citā dimensijā eksistējošās laboratorijas galvenā mītne atrodoties leģendārajos Pokaiņos, kur tā noslēpta ar neredzimizatoru, bet laboratorijas mūzikas filiāle mājo Baldones atomatkritumu izgāztuvē - tā mūsu sarunas sākumā atklāja "NeFormāta" viesis Dr.Brauns jeb Raivo Prūsis.

Mūziķis šai sarunā pārstāv trīs cilvēku (Dr. Brauns, Dr.Alčēmijs un laborante Irma) apvienību, kas savulaik esot tapusi pēc leģendārā un, iespējams, kādā citā dimensijā mītošā dr.Klisicka ierosinājuma:

vispirms viņš uzrunāja mani, tad dr.Alčēmiju, sakot - klau, vecie, ir kaut kas jādara, pasaulē tās popkultūras ir par daudz, jums vajadzētu to mazliet atšķaidīt!

Sarunu ar Dr.Brauna alias Raivo Prūša pārdomām par laboratoriju un dr.Klisicki, astoņdesmito gadu skaņas ieguves metodēm un mūsdienu performancēm, Veidenbauma dzeju un novadu reformu, kā arī latviešu mūziku klausieties ierakstā, ieskatam dažas mūziķa atziņas:

ja salīdzina ar popmūziku, tad uz mūsu koncertiem ierodas mazāks skaits klausītāju, tomēr laika gaitā mēs ar šo faktu esam samierinājušies, jo svarīga ir  kvalitāte, nevis kvantitāte;

astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados tapusī mūzika "nāca no sirds", nevis komercijai vai pārdošanas apjomu sasniegšanai.

Tāpēc klausītājiem novēlu vairāk ļauties šī laika muzikālajam plūdumam - DZELTENAJIEM PASTNIEKIEM, grupai LLL, jau minētajai NSRD, te varētu minēt veselu virkni izpildītāju...

Raidījumā izskan "Dr.Klisicka laboratorijas" albuma "Irmgarda laika mašīna" skaņdarbi "Klasiskais ievads farmakoloģijā", "Tumši pelēkā oratorija ar oranžo maliņu", "Laiks ir mana dimensija" un "Raizes", bet visu albumu klausieties bendkempā: