Latvijas andergrauda mūzika nekad nav izcēlusies ar tādām pompozām jubilejām kā "XX gadi uz skatuves", tomēr der zināt, ka Latvijas senākās un joprojām izdodamās mūzikas izlases gods pieder tieši neatkarīgās mūzikas izlasei "Odekolons", kas pirmo reizi kasetes formā tika izdota 1992.gadā.

Pirmās trīs "Odekolona" izlases izdeva mūziķu apvienības "Tornis" cilvēki, bet tad viņi pārtrauca šīs izlases veidošanu; savukārt es nodomāju, ka tā ir laba tradīcija, kas ir jāturpina - un tā es arī turpinu,

stāsta šī "NeFormāta" viesis Raimonds Lagimovs, tautā labāk zināms kā Dambis no leģendārās Latvijas pankroka grupas INOKENTIJS MĀRPLS, kurš uz Latvijas Radio 2 ir atnesis nu jau septiņpadsmito izlasi, kas tā arī saucas - "Odekolons #17".

Interesanti, ka arī RadioNABA senākā raidījuma tituls pieder tieši Dambja vadītajam "Bitīt matos", kura viesu ieraksti tiek iemūžināti trīs Dambja izdotās izlasēs - "Odekolons", "Latvijas metāls" un "Latvijas punk un HC", kam, iespējams, drīzumā pievienosies arī latviešu trimdas rokgrupu dziesmu apkopojums.

Sarunu ar Dambi par izdevējdarbību, Rīgas kulturvietām, meiteņu un panku grupām, kā arī vēlējumu Latvijai gaidāmajā dzimšanas dienā klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

mūsdienās diskus pērk mazāk un tos pārdot paliek arvien problemātiskāk, tāpēc man šai jomā drusciņ jādarbojas kā mecenātam... Varbūt tiešām nākotnē jādomā, ka kāds fonds šo var atbalstīt!

alternatīvās kultūrvietas būtu pelnījušas arī valsts atbalstu, jo vismaz Rīgas centrā visi kultūras nami ir likvidēti, tāpēc ir jāatbalsta tie entuziasti, kas ar to nodarbojas valsts vietā, organizējot koncertus un uzturot alternatīvo kultūru!

pankroka vilnis turpinās - grupas rodas, jaunieši ņemas un koncerti notiek; paralēli tam ar daudz lielāku tendenci ir hiphops, bet tam es nespēju izsekot līdzi, jo tur ir nenormāli daudz ierakstu un tas nav mans lauciņš...

"NeFormātā" izskan ŠŅK dziesma "Par draugiem", grupas BĒRNĪBAS MILICIJA "Ar labu nakti, istaba", Imanta Dakša "Brīvības dziņa" un Dambja grupas INOKENTIJS MĀRPLS "Ha ha hā".