Lieliska dāvana šīgada Dzejas dienām - tā varētu pieteikt apvienības BALTĀ KLINTS nule kā izdoto albumu, kura 11 dziesmās ir dzirdama latviešu dzejnieku dzeja - Klāvs Elsbergs, Jānis Rokpelnis, Rainis, Egils Zirnis, Pēteris Brūveris un padomju Latvijas neformāļu aprindās labi zināmais dēkainis Villijs.

Četru cilvēku rokgrupu šai sarunā pārstāv Miķelis Vanags (vokāls, ģitāra) un Vilnis Kundrāts (Hammond ērģeles), bet Kristiāna Kosīša bass, kā arī Latvijas aizņemtākā bundzinieka Arta Oruba sitaminstrumenti ir dzirdami "NeFormātā" izskanējušajās dziesmās "Ilgi viņš uz Tevi skatās", "Balodis", "Apvīlē nagus", "Ūkšķ dumbrājs" un "Mati".

Sarunu lūgums klausīties ierakstā, ieskatam daži citāti:

Pēdējā laikā esmu pie sevis domājis, ka varētu tapt dziesmu albums "Prieks, rodies", jo būt dzīvespriecīgam ir izaicinājums; tāpat izaicinājums ir arī jautras dziesmas uzrakstīšana!

 

Vai dziesmu tekstu var rakstīt jebkurš? Jā, var - bet vai šajos tekstos ir kas vērtīgs?

 

Dziesmu ierakstos mēs izmantojam arī analogo tehniku, piemēram, balss ierakstam mēs izmantojām padomju Savienībā ražotu lampu mikrofonu, kas pēc saviem parametriem un skanējuma neatpaliek no "Neumann" lampu mikrofoniem.

Arī studijas ierakstā esam muzicējuši visi kopā, pieturoties pie dzīvāka skanējuma...

 

Latvieši ir dziedātāju tauta!

Tautasdziesmām autori gan nav zināmi, tomēr arī mūsdienās šī dziesminieku tradīcija turpinās un mums netrūkst ne dzejas, ne dziesmu autoru; vien Dainu skapja vietā mums ir Latvijas Radio fonotēka, ko mēs varētu nodēvēt par Dziesmu skapi!