Reizi gadā mums, Austrasbērniem, ir savi Dziesmu svētki – Austrasdienas.

Tā ir tradīcija, kura mūs vieno, kuras notikšanai ik gadu mazliet trīcošām sirdīm gatavojamies. Tie ir svētki. Tā ir mīlestība uz dziesmu. Tā ir priekpilna satikšanās un brīnumaina kopā skanēšana ImKas un pašu radītās dziesmās, un tā ir pārlaicīga sakņu sajūta latviešu tautasdziesmās.

Tā ir silta kopā būšana un mīļa sadziedāšanās ar klausītājiem Liepājā un Rīgā -

tā šīgada Austrasdienas piesaka Latvijas Radio 2 klausītājiem jau zināmā Inese Muižniece - viena no Austrasbērniem, kā dēvē Latvijas dziesminieku kustības aizsācējas Austras Pumpures iedvesmotos un iedziedātos mūziķus.

Pirmie šīgada Austrasdienu koncerti notiks Austrai Pumpurei mīļajā Liepājā, kur "Vaduguns" zālē 3.martā izskanēs Imanta Kalniņa III koncertprogramma. Tās pašas dienas vakarā Austrasbērnu sadziedāšanās turpināsies pērnpavasar atvērtajā Austras istabā - Liepājas kultūras balvu saņēmušajā kultūrvietā, kas turpina pulcēt dzejniekus un dziesminiekus, bet Austrasdienu noslēguma koncerts notiks svētdien, 3.martā folkloras centrā "Namīns".

Pēc tam Austrasdienu "stafeti" pārņems Rīga ar Austrasbērnu uzstāšanos 7.martā Latvijas 1.Rokkafejnīcā, koncertiem turpinoties 21.martā ar Austrasbērnu sadziedāšanos Krišjāņa Barona muzejā un 22.marta Tautasdziesmu koncertu "Koka Rīgā".

Šīgada Austrasdienu noslēguma koncerts tradicionāli izskanēs Anglikāņu baznīcā ar Imanta Kalniņa III koncertprogrammu, kuras klausītājiem būs iespēja baudīt tādas dziesmas kā “Zilais putniņš”, “Fatamorgāna”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Kas labā roka kreisai ir” un daudzas citas.

Raidījumā dzirdamo dziesmu saraksts:

Austra Pumpure "Upe nesa ozoliņu"

Anta Eņģele "Kas labā roka kreisai ir"

Ieva Akuratere "Kā akmens"

Agita Kaužēna "Putnu ceļi"

Arnis Miltiņš "Uguni kurt"

Austra Pumpure "Atbalss"