Reperu konči ir jaunās "Skorderdienas Silmačos",

tā dziesmā "Kustība" no šopavasar izdotā albuma "Jā." vēsta šī "NeFormāta" viesis - hiphopa scēnas mūziķis Arturs Skutelis.

Arturam nevar nepiekrist - tieši hiphops pēdējā laikā ir kļuvis par pirmo vijoli vairākos lielos mūzikas festivālos un ir sazarojis dažādos subžanros, no kuriem šī raidījuma viesis ir izvēlējies "hiphopa romāna" žanru, kur albums ir jālasa/jāklausās no pirmās līdz pēdējai lapai/dziesmai:

albums nav dziesmu izlase, tas ir mākslas darbs, kas jānoklausās no pirmās līdz pēdējai sekundei, tas ir mans paņēmiens, tā es šos albumus domāju.

Man ir ļoti grūti uzrakstīt dziesmu un pēdējos četros piecos albumos tas tā ir bijis - es rakstu albumu un cenšos radīt dziesmu, kas ierakstītos lielākā veselumā.

Savā jaunajā ierakstā "Jā." Arturs Skutelis albuma garumā izvērš pašmāju hiphopa klasiskajos un jaunajos ierakstos reizumis apspēlēto tematu - sadarbību ar ierakstu kompāniju, tiesa gan, plašākā kontekstā tas ir stāsts par mākslinieka brīvību:

tā miejiedarbe ar potenciālo albuma izdevēju drīzāk ir mūziķa saruna ar iekšējām šaubām, pašrefleksija - kāpēc tu raksti dziesmu, kas tevi ierobežo, vai tiešām tu esi pilnīgi brīvs tajā, ko dari? Un varbūt dziesmu vajag iegrozīt tā, lai gūtu panākumus?

Tomēr albuma vadmotīvs ir par to, ka panākumi ir darīt to, ko tu gribi darīt, panākums ir radīt mūziku - punkts!

Vēl sarunā - par STA fanu klubu, par audeklu, uz kura glezno reperis, par Artura organizēto "Latviešu repu pret karu Ukrainā" un šī koncerta iespējamo turpinājumu, par Gunāra Astras pieminekļa atklāšanu un padomju laika pieminekļu nojaukšanu, bet ieskatam vēl dažas mūziķa atziņas:

pēdējos gados hiphops latviešu valodā vairs neraisa sašutumu vai neizpratni par žanru kā tādu - arī to var uzskatīt par sava veida uzvaru!

laikam ejot, latviešu hiphops kļūs vēl daudzveidīgāks, vēl vairāk pieejams vai, tieši otrādi - nepieejams kādam klausītājam, būs arvien vairāk dažādu subžanru...

sēdēšana uz pulvera mucas - tāda sajūta, tāda doma šobrīd rodas ne tikai man, bet arī daudziem, jo neviens nezina, kas mūs sagaida rudenī vai ziemā...

"NeFormātā" izskan Artura Skuteļa albuma "Jā." dziesmas "Kustība", "Cenzors", "Pakļaušanās" un viesmūziķa Bush izpildītā "Laikatrīce".