Ja es būtu izveidojis latviešu tautas mūzikas ansambli, tad iespējams, ka mūsu grupu sauktu "Ramtairīdi",

sarunā pasmejas šī "NeFormāta" viesis Aleksis Uss un atklāj, ka apvienības ALUM ALU nosaukuma pamatā ir Ungārijas romu dziesmās bieži sastopamais piedziedājums "alum alu", savukārt apvienības repertuārā vairums dziesmu ir romu un Balkānu tautu dziesmas ar paša Alekša sacerētajiem un atdzejotajiem tekstiem:

Pirmos divus gadus mēs ar puišiem dziedājām tikai čigānu valodā un dziesmu latviski mums nebija - bet radās sajūta, ka cilvēki dziesmas stāstu neuztver, jo nesaprot valodu.

Tad sapratu, ka klausītāju vajag uzrunāt un es sāku dziesmas atdzejot latviski un tas strādā daudz labāk, nekā dziesmas romu valodā...

Sarunu ar Aleksi un Elīnu Elleri par grupas dzimšanu vairs nepastāvošās kafejnīcas "Ļeņingrada" pagrabā, bohēmu, vietējās krievu kopienas mūziku un "NeFormāta" viesu iecienītākajām kultūrvietām klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesu atziņas:

es negribēju spēlēt to, kas visapkārt jau skan - tā saucamās "kotletes" vai popmūzikas koverus un tā vienā ziemā es sev atklāju ungāru romu tautas mūziku; tā mani ļoti uzrunāja un man bija sajūta, ka es vēlos ar šo mūziku dalīties ar līdzcilvēkiem!

Šādai mūzikai pavisam noteikti ir brīva niša Latvijā un mums vajadzēs vairāk sapazīties ar vietējo romu kultūru un grupas repertuārā iekļaut arī kādas Latvijā pierakstītās romu dziesmas...

"NeFormatā" izskan apvienības ALUM ALU dziesmas "Ļeņingradas pagrabā", kāzās jau atzinību guvusī "Dodiet ceļu, palaidiet", "Viņas dēļ" un tituldziesma "Alum alu".