"Mūs taču garīgi sen vairs nekas nesaista- ne tu interesējies par hokeju, ne rokasbumbu!!!” šāda skarba atklāsme leģendārajā „Limuzīnā Jāņu nakts krāsā” piemeklē vienu no galvenajiem varoņiem- Ēriku Tūteru (Uldi Dumpi).

Un tomēr- ir kāda brīnumaina personība, kas mūs garīgi vieno - mūsu tautas lielā vērtība, režisors Jānis Streičs. Nacionālais Kino centrs šo, 2016.gadu pasludinājis  par Jāņa Streiča kinogadu.

Arī mēs, LR2 no 26. līdz 30.septembrim  darbadienās plkst. 16.06 LR2 ēterā svinēsim  mūsu izcilā kino meistara astoņdesmito jubileju raidījumu ciklā „Kadrā -Jānis Streičs”!

Tajā viesosies un sarunās par kinodzīvi un atmiņās par filmu tapšanas aizkulisēm piedalīsies tautā iemīļoti aktieri un citas radošas personības.

Bet tieši dzimšanas dienā – 26.septembrī LR2 studijā sveicām pašu jubilāru – Jāni Streiču! Un kaut gan cienījamais režisors kategoriski iebilst pret dāvanām un apgalvo, ka pārsteigumi viņam nepatīkot, tomēr, kā jau tas dzimšanas dienā pienākas, LR2 bija parūpējies arī par kādu( cerams patīkamu) pārsteigumu!

Otrdien, 27.septepbrī plkst. 16.06 raidījumu ciklā „Kadrā- Jānis Streičs” viesojās divas šarmantas aktrises -  Olga Dreģe, kurai kā jau „vēsturniecei, loģika ir stiprā puse” un Agnese Zeltiņa, kurai spilgta un aizkustinoša loma bijusi kinolentē „Likteņdzirnas”.

Trešdienas, 28.septembra cikla „Kadrā –Jānis Streičs” raidījums būs veltīts kinolentei par režisora bērnības pasauli Latgali- „Cilvēka bērns”. LR2 studijā satiksies daļa no filmas radošās komandas un tā laika aktieriem ,kuri šobrīd izvēlējušies katrs savu, atšķirīgu ceļu dzīvē: aktrise Akvelīna Līvmane (filmā Boņuka māte), Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas direktora vietnieks saimnieciskajā darbā Aleksandrs Zeimuļs-Priževoits (filmā Bigi līgavainis Aleksis), Līgatnes mērs Ainārs Šteins (filmā garais Pēteris), LNO finanšu direktore Agnese Mamaja (kādreiz Agnese Latkovska un filmā - Paulīne), bijusī aktrise Uva Segliņa ( filmā Malvīne).

Gaidīsim arī viesi no tālās Latgales- mūziķi Andri Eriņu, kura lauku mājās tika filmētas dažas „Cilvēka bērna” epizodes. Izskanēs arī neklātienes sveicieni no filmas galvenā varoņa Boņuka –Andreja Rudzinska, kuru militārā dienesta gaitas Nacionālajos bruņotajos Spēkos šobrīd aizvedušas tālu prom no Latvijas –uz Afganistānu.  

Ceturtdien, 29.septembrī raidījumu ciklā „Kadrā- Jānis Streičs” viesosies leģendārie „Limuzīna Jāņu nakts krāsā” tēli- Tūteru Ēriks jeb aktieris Uldis Dumpis un smukā Sprēsliņu Olita, jeb aktrise Baiba Indriksone , kurā viņš jaunībā bijis „traki samīlējies”, kā arī pirmās latviešu digitālās un vienas no budžeta ziņā dārgākajām filmām producents Andrejs Ēķis, kā arī kino zinātniece Daira Āboliņa, kurai tikko tapusi gan grāmata, gan filma par „Manu draugu-Jāni Streiču”.

Piektdien, 30. septembrī raidījumu ciklā „Kadrā –Jānis Streičs”  viesosies aktieri, kuru „zvaigžņu stunda” sākusies lielā mērā pateicoties dalībai Streiča filmās – Jānis Paukštello un Ivars Kalniņš.