Vijoļu duets “Violin Diivas” dibināts pirms 3 gadiem. Tajā apvienojušās divas talantīgas un radošas multiinstrumentālistes Inese Fedorovska un Lelde Zaržecka. Pamatojoties uz programmas “Latvijas skolas soma” veiksmīgo iepriekšējo pieredzi  (“Redzēt skaņu”) duets piedāvā jaunu nodarbību - "Dziesmai pa pēdām" par šobrīd aktuālo dziesmu svētku tēmu. 

 

Muzikāli izglītojošā nodarbība “Dziesmai pa pēdām” stāsta par Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku mantojumu Latvijas kultūrā. Bērniem un jauniešiem saistošā valodā tiek izskaidroti svētku rašanās pirmsākumi - neskatoties uz sarežģīto tematu, stāstījums ir vienkāršots un krāsains, lai skolēniem veicinātu izpratni par svētku nozīmi Latvijas kultūras attīstībā. Stāstījumu papildina dažādi mūsdienīgi video elementi, kas palīdz noturēt jauniešu uzmanību un aizrautīgi iepazīstina ar Latvijas tik svarīgo kultūras fenomenu.

Nodarbībā apskatīti tādi temati kā - dziesmu svētku vēsture, latviešu tradicionālie tautas tērpi, Dziesmu svētku karogs, deju svētki, Mežaparka estrāde dažādos laikos, kā arī nozīmīgākās kora dziesmas, bet svaigu vēsmu stāstījumam piešķir pārsteidzoši fakti par Dziesmu svētkiem. Šī nodarbība pieejama gan digitāli, gan arī klātienē, lai neskatoties uz nestabilo epidemioloģisko situāciju valstī, pēc iespējas vairāk bērnu un jauniešu to varētu piedzīvot savām acīm.

Dueta “Violin Diiva” mērķis ir izglītot jauniešus tādā veidā, kādā viņi ir pieraduši komunicēt savā starpā ikdienā - iekļaujot populārās mūzikas aranžijas, "memes", dažādus salīdzinājumus ar aktuāliem seriāliem utml.

Mēs centāmies runāt tā, lai radītu iespaidu it kā draugs draugam stāsta par brīvdienu ceļojumu. Vēlējāmies izvairīties no monotona tradicionālā skolotāja toņa, un šķiet, ka tas ir izdevies tiešām veiksmīgi!..” piebilst Inese Fedorovska un Lelde Zaržecka.