Uldis Vanags un Jānis Moisejs prezentē jaunu dziesmu “Vārds”!

Dziesmas autori paši par dziesmu saka:

“Citreiz vārds Tavs man ir viss, citreiz tas ir apnicis. Vienam burti divpadsmit, citam pienākas tik trīs!”

Dziesma pirmšķietami varētu būt ļoti rotaļīgs, viegls un bezbēdīgs sveiciens vārda dienā. Tomēr dziesmā var rast arī daudz dziļāku zemtekstu - atzīšanos mīlestībā un izteikto vārdu nozīmību. Ticam, ka jautrās noskaņas un vijīgā dziesmas melodija aizkļūs līdz klausītājiem. Brīnišķīgs ir dziesmas piedziedājums, kas saka:

“Tu zini manu vārdu, es zinu Tavu vārdu. Ir tūkstoš reižu dzirdēts tas, bet tomēr tas ir neparasts”. Rosinām, novērtēt savus tuvos un mīļos, ar kuriem tik ļoti aprasts, jo tomēr tas ir liels un neparasts pārpasaulīgs brīnums, ka tieši viņi ir līdzās mūsu dzīves ceļos un neceļos.”

Vārds [va:rts] ir vīriešu dzimtes 1. deklinācijas lietvārds. Mazākā patstāvīgā strukturāli semantiska valodas pamatvienība, kas apzīmē kādu priekšmetu, parādību, norisi, pazīmi, attieksmi starp tiem. Latviešu valodā vārdus parasti iedala desmit vārdšķirās: lietvārdos, īpašības vārdos, skaitļa vārdos, vietniekvārdos, darbības vārdos, apstākļa vārdos, saikļos, prievārdos, partikulās un izsauksmes vārdos. Latviešu valodā ar vārdu apzīmē arī īpašvārdu, kas ir lietvārds, kas nosauc vienu konkrētu cilvēku (personvārds), vietu (vietvārds), reliģisku būtni (teonīms), mājdzīvnieku (zoonīms) vai citu referentu.

Singla mūzikas un vārdu autors ir Uldis Vanags, dziesmas izpildītājs ir Jānis Moisejs, skaņdarbs radīts kopā ar Gintu Stankeviču, kur īpašu un patīkamu krāsainību dziesmai piešķir Dināras Rudānes vokālais talants.

 

Dziesmas komponists un vārdu autors Uldis Vanags mūzikas jomā darbojas jau sen. Dziesmas autors pop mūzikā sevi pieteica ar grupu “Ansamblis Anssamblis”, kurā kā pianists un komponists cieši sadarbojās ar populāro šovmeni un izpildītāju Ufo. Kopā tika radītas vairākas iemīļotas un populāras dziesmas un rotaļas, cita starpā, “Pastum, pastum, pietupies”, ”Brāļi Ilmāri”, “Spirlibā" u.c. jautras dziesmas, kas atrodamas albumā “Ar pīpētāju uz vāka”. Tāpat Ulda Vanaga sacerēto dziesmu kontā ir viena no pirmajām hokeja himnām, Sieviešu dienas rallija titula dziesma ar R Gobziņa tekstu, kā arī asprātīgas apsveikumu dziesmas. “Koru karu” ietvaros Olgas Rajeckas korim tika sarakstītas vairākas dziesmas ar Guntara Rača un Mārtiņa Freimaņa vārdiem, no kurām visplašāk izskanējusī dziesma ir “Laimes skaitītājs".

Tāpat komponists sadarbojies ar Intu Ķergalvi, kopā izveidojot grupu “Uldis un Ints”, kā rezultātā tika radītas vairākas tautā zināmas dziesmas, tādas kā ”Māri kur Anna”, “Visi ir dūmi” u.c. Sadarbībā ar Jāni Moiseju tapusi jautra, gaiša, skanīga dziesma “Vārds” ar U. Vanaga mūziku un vārdiem, kas ir raksturīga mākslinieka jautrajam un bezbēdīgajam žanram. Tāpat dziesma tiks iekļauta gaidāmajā trešajā Jāņa Moiseja studijas albumā - “Laime kabatā”. Jānis Moisejs savas skatuves pieredzes laikā ir piedzīvojis daudz panākumu un pierādījis sevi kā veiksmīgu dziedātāju un dziesmu autoru. Saņēmis zelta disku par R. Paula un G. Rača disku “Pasaule ir skaista”, veiksmīgi vadījis “Latvijas Zelta talanti” nacionālo televīzijas talantu šovu. Pats arī ir piedalījies vairākos projektos un šovos, kā piemēram LNT “Zvaigžņu lietus 2”, “Latvijas sirds dziesma”, “Dzintara dziesmas”, u.c.

2020. gadā Jāņa izpildītā dziesma “Mēnestiņš” ar lielu balsu pārsvaru ieguva 1. vietu “Latvijas Sirds dziesmu” fināla aptaujā. Dziedātājs 2007. gadā saņēma Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvu par veiksmīgāko šlāgerdziesmu, uzstājoties kopā ar Lieni Šomasi un izpildot dziesmu "Neskaties pulkstenī".

Mūziķis ir izdevis solo albumu “Šķiršanās blūzs”, un arī pats radījis tādus latviešu tautā iemīļotus hitus, kā “Divi velni” ”Sapņu taurenītis”, “100 gramu sapņu”, “Es esmu latvietis”, u.c. Autora radītā dziesma “Uzbur laimi” 2017. gadā kļuva par vienu no Latvijas Radio 2 top 10 spēlētākajām dziesmām, vairāku mēnešu garumā nepārtraukti ierindojoties 1. vietā nedēļas spēlētāko dziesmu sarakstos un iekļūstot starp top 100 visu laiku spēlētākajām LR2 dziesmām. Tāpat izpildītājs gandrīz 10 gadus ir improvizācijas teātra aktieris un ir sastopams Splendid palace “Cafe film noir” notiekošajās izrādēs. Tāpat pavisam nesen Jānis ir izdevis pirmo grāmatu par improvizācijas teātri latviešu valodā “Improvizē šeit un tagad”.