Ar stāvovācijām un aizkustinājuma asarām izskanēja pirmizrāde VEF Kultūras pilī muzikālajai vīzijai “Nora un Viktors. Zelta duetam 50”. Šī ir jau trešā izrāde jaunajā žanrā, kas tiek saukts  par muzikālu vīziju. Iepriekšējās bija par “Čikāgas piecīšiem” un Raimonda Paula daiļrades sākumu. 

Pirmizrādē uz skatuves vēlreiz uzplauka Raimonda Paula izveidotais, tautas mīlētais un līdz šim nepārspētais “zelta duets” – Nora un Viktors.  Skatītāji varēja izbaudīt tikšanos ar iemīļotajiem māksliniekiem - šoreiz ar aktieru, mūziķu un dziedātāju starpniecību, kā arī uzzināt daudz jauna par mākslinieku dzīves notikumiem. Uzvedumā skanēja pārsvarā Raimonda Paula 70-tajos gados radītās dziesmas, kuru muzikālā vērtība ir nepārejoša un kurām tekstus devuši ir labākie latviešu dzejnieki. Uzvedumā piedalījās arī pats Viktors Lapčenoks.  Dziedātāju tēlos uz skatuves iejutās - Marija Bērziņa un Andris Ērglis. Piedalījās arī  Mārtiņš Egliens, Laima Miltiņa, Elīna Čampere, Anatolijs Livča, Indriķis Veitners, Artūrs Kutepovs, Norberts Skraucis, Miķelis Vīte. Režisors – Gundars Silakaktiņš, horeogrāfe – Inga Krasovska, tērpu māksliniece – Jurate Silakaktiņa, gaismu mākslinieks – Egīls Kupčs, izrādes tekstu autore – Elizabete Trumpe, producente  - Laila Ilze Purmaliete.

Dalībnieku atziņas un emocijas pēc pirmās izrādes:

Viktors Lapčenoks: “Māksliniekiem  ir jābūt degošiem uz skatuves.  Mēs tādi bijām un to aŗī gaidu no visiem citiem. Pirmizrāde ir izdevusies – viss notika ļoti raiti, mīļi un sirsnīgi. Viss bija labi. Man patika.  Es varu atklāt, kādu noslēpumu. Andris Ērglis ir mācījies no mana dziedāšanas stila, To es jutu un atpazinu. Dažas vietas viņam izdevās tieši tāpat. Tas man ļoti patika. ”

Andris Ērglis:  “Man bija prieks un gods iejusties Viktora tēlā. Īpaši būt kopā ar oriģinālu uz vienas skatuves. Nav noslēpums, ka tik laba dikcija, kā Viktoram Lapčenokam nav nevienam cita Latvijā, arī man.”

Marija   Bērziņa:  “Man šķiet viss bija labi, jo  viena no pirmajām pēc pirmizrādes mani sabučoja Noras Bumbieres māsa Māra un teica, ka viss bija ļoti labi. Es pati pret šo darbu izturējos ar ļoti, ļoti lielu pietāti un rūpību. Man liels prieks , ka ir tik ļoti skaists šis repertuārs. Izskatās, ka izrāde vēl skanēs ļoti daudz reizes, jo tas ir tas, ko cilvēki šodien grib dzirdēt! Man ir  tāda sajūta, ka arī mums ar Andri ļoti labi skan kopā un tas ir patīkami”

Mārtiņš Egliens:  “Sajūtas pēc pirmizrādes ir vislabākās. Īpaši arī tādēļ, ka piedalījās pats Viktors Lapčenoks. Jo mums ir ļoti maz tādu cilvēku, kas var uznākt uz skatuves ne tikai kā paši, bet kā vesels laikmets.  Tas, ka mēs varējām būt kopā ar Viktoru Lapčenoku, mums visiem ir milzīgs prieks un gods. Un ir milzīgs gandarījums redzot skatītāju emocijas un sajūsmu.“ 

Nākamās izrādes:

18. oktobrī Salacgrīvā,

25. novembrī Rīgā VEF Kultūras pilī,

4. decembrī Jelgavā.