Īsi pirms Līgo svētkiem, 20. jūnijā, Rumbulā, jaunajā “Rubeņu kalna pļavu” brīvdabas skatuvē tiks rīkots pasākums visai ģimenei - “Saulgriežu nakts maģija”.

No 19.00 Ingas Karpičas un Vītolu ģimenes dziedājuma pavadījumā, katrs varēs pīt vainagus un vijas, veidot pūdeli, pušķot ugunskuru, kur katram jāpieliek kāds ziediņš.
No 21.00 Vītolu ģimenes vadībā visi aicināti uz kopīgu līgošanu - Jāņu bērnu sasaukšanu, Jāņa tēva un Jāņa mātes godināšanu, Jāņu daudzināšanu un pušķošanu, lielo apļu dziesmas un dejas, pūdeles iedegšanu, saules pavadīšanu un lielā ugunskura aizdegšanu, kam sekos ziedošana ar ugunskura dziesmām, Jāņu sadancis, vainagu rituāls, buramdziesmas un zīlēšana. Pasākuma rīkotāji aicina apmeklētājus vilkt mugurā tautastērpus vai stilizētus mūsdienu tautastērpus.

20. un 21.jūnijā Babītes rododendru dārza dīķmalā no savām slēptuvēm izlidos spīdvaboles, aicinot satikties „Jāņtārpiņu naktī”. Spīdot un mirgojot tūkstošiem gaismiņu, varēs doties akustiskā sajūtu ceļojumā kopā ar dziedātāju Kristīni Prauliņu un ģitāristu Gintu Smuko un krēslas aizsegā vērot, kā dārza dīķī uz ūdens ekrāna uzzied mākslinieces Andas Kolosovas radītie ziedi.

Vasaras saulgriežos - 20. jūnijā saulrietā plkst. 21.30 un 21. jūnijā saullēktā plkst. 6.30 Valmierā, atpūtas bāzē “Baiļi”, notiks koncertcikla “MŪDA” pasākumi kopā ar mūziķiem Kristīni Kārkli-Kalniņu un Martu Kristiānu Kalniņu. Koncerti veltīti dabas stihijai Ugunij, kas savieno Zemi un Debesis. Uguns ir dzīvības simbols, kas izstaro gaismu pasaulei. Šī stihija latviešu kultūrā vienmēr bijusi klātesoša gan gadskārtu, gan ģimenes godos, un Jāņu laikā ugunskura iedegšana ir viena no saulgriežu rituāla sastāvdaļām.

Koknesē, uz Mūku salas, 21.jūnija plkst.21 notiks koncerts "Saulriets saulgriežos", uz kuru pulcēsies pasākuma apmeklētāji laivās. Plānots, ka koncertā uzstāsies dziedātājs Ivo Grīsniņš-Grīslis, Kristīne Pāže un mūziķis Didzis Bordo, Iveta Baumane un Roberts Pētersons, Antra Stafecka un Jānis Čubars. Pasākuma apmeklētāji ir aicināti līdzi ņemt savus peldlīdzekļus un doties uz Daugavas senleju pie Kokneses.