28. un 29. jūlijā  Saldū, Kalnsētas parkā vārtus vērs festivāls “Saldus Saule’’. Ar prieku paziņojam, ka iepriekš izziņotajiem māksliniekiem uz festivāla skatuves pievienosies arī grupas “The Sound Poets”, “Oranžās Brīvdienas” un “The Hobos Club”.

“The Sound Poets” albums "Pie vienas uguns" tika nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons" kategorijā "Popmūzikas albums", kā arī albuma tituldziesma nominēta kategorijā "Gada dziesma".

Jānis Aišpurs par gaidāmo uzstāšanos festivālā saka:

“Pēc tikko aizvadītās akustiskās koncerttūres mēs, “The Sound Poets”, priecāsimies ar jums būt kopā festivālā “Saldus Saule” - nu jau skaļākā versijā!”

Latviešu turbofolka grupa “Oranžās Brīvdienas” īpašus komentārus neprasa - spēcīgi, pozitīvi un ar kliedzošu enerģiju apveltīti! “Oranžās Brīvdienas” spēlē latviešu turbo folku, kas ietvēr sevī ska, regeju, metālu, roku, disko un citus mūzikas stilus, tiem pievienojot folka elementus.

“The Hobos Club”, jeb THC, muzicē grupas “The Hobos” mūziķi Egons Kronbergs, Mārtiņš Burkevics un Vilnis Krieviņš. viņiem pievienojies arī lieliskais ģitārists un The Hobos ilggadējais piekritējs Ainis Rudzītis. Uz festivāla skatuves mūziķi pamatā izpildīs “The Hobos” zeta repertuāru, bet, iespējams, būs arī kāds pārsteigums.

Kā jau iepriekš minēts, festivālā šogad uzstāsies arī citas leģendāras muzikālās apvienības un mākslinieki: “Pērkons”, “Līvi”, Ivo Fomins, “Sudden Lights”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Inokentijs Mārpls”, “Linga” un daudzi citi. 

No piektdienas, 28. jūlija plkst. 17:00 līdz svētdienas rītam plkst. 12:00, Pļavā pie Cieceres upes darbosies festivāla telšu pilsētiņa. Kā ierasts festivālā darbosies arī amatnieku gadatirgus un dažādas atrakcijas bērniem. Būs pieejami bāri un ēdinātāji, bet visam pāri, kā vienmēr,  festivāla “Saldus Saule” raksturīgā kopā būšanas, mūzikas, vasaras un dzīves svinēšanas sajūta.

Piektdien, 28. jūlijā festivāla vārti vērsies plkst 17:00, pirmie mākslinieki uz skatuves kāps plkst. 18:00. Savukārt sestdien plkst. 12:00 sāksies bērnu koncerts “Saldus Saulīte”, kuru visi ir aicināti apmeklēt bez maksas. Sestdienas festivāla skatuves programma atsāksies plkst. 16:00. Piektdien un sestdien mūziķi uz skatuves kāps līdz pat plkst. 4:00 no rīta.

Gan piektdienas vakarā, gan sestdien no 10:00 rītā pļavā darbosies arī festivāla gadatirgus.

Pirmais festivāls “Saldus Saule” notika tālajā 1987. gadā. Iepriekšējais, 2022. gadā pēc divu gadu pārtraukuma notikušais festivāls pulcēja īpaši lielu apmeklētāju skaitu.

Informācija par festivālu pieejama mājas lapā www.saldussaule.lv