Godinot tautā iemīļotā aktiera, dziedātāja, muzikālo pasākumu un televīzijas raidījumu vadītāja Gunta Skrastiņa piemiņu, jau trešo gadu Ventspilī norisināsies “Gunta Skrastiņa dziesmu un ziņģu festivāls”.

Festivāls aicina ne vien Gunta Skrastiņa talanta cienītājus, bet visus, kam tuvas dažādu žanru latviešu dziesmas un ziņģes. Pasākumā ar sevišķu skanējumu skatītājus priecēs dziesmas, kuras savulaik bijušas svarīgas pašam māksliniekam, jo tieši šogad Guntis svinētu savu 70 gadu jubileju.

Ventspilij Gunta Skrastiņa sirdī ir bijusi īpaša vieta, tieši Ventspilī aktieris piedalījies visdažādāko žanru publiskos pasākumos. Ar tautā iemīļotu ziņģi un populārajām latviešu dziesmām Guntis vienmēr bija uz tu, dziedot, vadot un popularizējot šo skatītājiem tuvo mūzikas žanru gan Reņķa dārzā, gan citviet Ventspilī.

Turpinot tradīciju, arī šogad festivāla dalībnieki būs tautā iemīļoti Latvijas popmūzikas, šlāgermūzikas, kantri, kā arī aktierdziesmu un ziņģu izpildītāji – solisti, aktieri un grupas: Māris Sloka (grupa “Klaidonis”), Inese Ērmane un Havjers Fernandess, duets “Strazdiņš un Račs”, Andris Bērziņš, Ainārs Bumbieris, “Bumerangs”, Rūdolfs Plēpis, “Roja”, Viktors Lapčenoks, Artis Robežnieks, Žoržs Siksna, Kaspars Markševics, Ieva Sutugova, Ineta Rudzīte, Dainis Skutelis, “Tērvete”, Edgars Pujāts, “Mākoņstūmēji”, Andris Daņiļenko, Roberts Ošiņš un citi iecienīti mākslinieki.

Solistus un dziedošos aktierus muzikāli pavadīs Gunta Skrastiņa grupa "No Pusvārda" un dziedošo dāmu trio “Oranžās”.

Jau tradicionāli festivālu vadīs aktieris Gundars Āboliņš, un, kā jau kārtīgā Gunta Skrastiņa pasākumā ierasts, festivālu turpinās balle līdz pat trijiem rītā ar grupu "No Pusvārda” un Latvijā populāriem solistiem.