Latgales cilvēku spēks un humora dzirksts, kā arī savulaik vairāk nekā simt nospēlētas «Latgola.lv» izrādes iedrošināja autorus veidot koncertuzvedumu «Atgriežamies Latgolā». Šajā kompānijā ir apvienojušies režisors Valdis Lūriņš, komponists Valdis Zilveris, dziesmu tekstu autors Jānis Peters, Latvijas Nacionālā teātra aktieri un grupa «Baltie lāči». Latgaliešu stāstus pierakstījusi Danskovīte – īstena latgaliete, kuru Latvijā pazīstam kā «Ontana un Annes» radītāju. Pēc veiksmīgi aizvadītajām rudens un ziemas izrādēm, sākot ar 6. jūliju, koncertuzvedums dosies tūrē pa Latvijas pilsētu brīvdabas estrādēm.

«Un kas gan var būt interesantāks par patiesiem stāstiem... Stāstiem, kuros klausoties, mute paliek vaļā: «Ej nu ej!», «Nelej!», «Vai tiešām tā var būt?» Latgales stāsti ir stipri un krāsaini kā Latgales keramika. Daudzus Baltinavas stāstus jūs esat iepazinuši gan Danskovītes lugās, gan arī Latvijas Nacionālā teātra izrādēs «Latgola.LV» divās sērijās, kur daļēji mēģinājām runāt latgaliski. Lai kādi vēji ir pūtuši, Latgale kā Latvijas priekšpostenis ir turējusies godam Jo, ja šim novadam dara pāri, latgalietis var būt strašnis. Ja vajag, mietu paņems rokās!» saka koncertuzveduma veidotāji.

«Danskovītes skatījums uz cilvēkiem ir ārkārtīgi vērīgs un labestīgs, viņas sarakstītā komēdija ir ļoti pozitīva un mīļa. Arī Valda Lūriņa skatījums uz cilvēkiem vienmēr ir cilvēkus ļoti mīlošs un pozitīvs, un, manuprāt, tie arī ir divi galvenie šī uzveduma veiksmes komponenti. Jo mums apkārt ir tik daudz negatīvā, sliktā un satraucošā, ka iespēja paveldzēties smieklu šaltīs divu stundu garumā ikvienam ir ļoti liela bauda. Cilvēki ļoti grib smieties, ļoti grib priecāties un ļoti grib redzēt, ka cienījami, godājami, cildināmi, lolojami un mīlami ir visi cilvēki – ar visām viņu vājībām, ar visiem viņu tikumiem, netikumiem un arī neveiksmēm,» uzsver aktrise Dace Bonāte.

Latgales stāstus izspēlēs un izdziedās Latvijas Nacionālā teātra aktieri Indra Burkovska, Dace Bonāte, Anna Klēvere, Voldemārs Šoriņš un Mārcis Maņjakovs.

«Dzejnieka Jāņa Petera «Latgolas.lv» tekstos un komponista Valda Zilvera mūzikā būsim kopā arī ar īsteniem Latgales patriotiem – grupu «Baltie lāči» un solistu Andri Baltaci,» piebilst izrādes režisors Valdis Lūriņš un aicina: «Cerams, ka skatītāju sirdis uzrunāsim ar komiskām un reālām epizodēm, muzikālu dauzīšanos, kā arī sadziedāsimies labi zināmajās un trakajās latgaliešu dziesmās.»

Koncertuzvedumu «Atgriežamies Latgolā» varēs noskatīties:

6. jūlijā plkst.20 Dikļu Neikelnkalna dabas koncertzālē

7. jūlijā plkst.16 Kandavā, Ozolāju estrādē

11. jūlijā plkst.19 Neretas Dzirnavu saliņas estrādē

13. jūlijs plkst.19 Lejasciema estrādē

19. jūlijā plkst.19 Ikšķiles estrādē

20. jūlijā plkst.19 Dobeles estrādē

21. jūlijā plkst.13 Dzintaru koncertzālē

27. jūlijā plkst.19 Saulkrastu estrādē

28. jūlijā plkst.16 Rojas brīvdabas estrādē

2. augustā plkst.19 Madonas estrāde

3. augustā plkst.18 Jelgavas brīvdabas koncertzālē «Mītava»

9. augustā plkst.19 Liepājā, koncertdārzā «Pūt, Vējiņi!»