Ar pavasarīgu enerģiju pie skatītājiem dodas atjaunotā tautasdziesmu programma „DIEVA DĒLI. SAULES MEITAS”. Pirmais koncerts notiks jau 24.martā Krustpils kultūras namā, pēc tam būs koncerti vēl deviņās Latvijas pilsētās.

„Nekas nenotiek nejauši”, atzīst koncerta  producents Aigars Dinsbergs. „Mūsu tautas neapzinātā spēka avots atrodams tieši tautas dziesmās, un šajā laikā spēks un ticība ir vajadzīgi vairāk nekā jebkad agrāk. Pirms diviem gadiem šī programma tika sagatavota, bet ierobežojumu dēļ izrādīt paguvām tikai Ogrē un Cēsīs. Tagad tā atjaunota, papildināta un dodas atkal iedvesmot skatītājus.”  

Tautas tradīcijās Saules meitas un Dieva dēli ir gan iedvesmotāji, gan cilvēka neredzamie palīgi. Šodien Saules meitas ienāk mūsu pasaulīgajā dzīvē un sadzīvē, lai kopā ar Dieva dēliem ļautu katram latvietim apzināties to aizlaiku spēku, kas mīt mūsos. Lai iedvesmotu mūs pašus, kaimiņus ap mums un varbūt arī visai pasaulei liktu noticēt, ka ir kāda enerģija, kas spēj sadziedēt bēdas un liek pazust ļaunumam.

“Ticam, ka šīs dziesmas atver katra iekšējo dzīvesspēku un prieku”, saka programmas veidotāji.

Programmā izvēlētās dziesmas raksturo dzīvesprieks un vitalitāte, kas mijas ar mitoloģiski pārlaicīgo un bezgala skaisto tautas dziesmu poētisko valodu.  Koncertā atkal satiksies publikas iemīļotie dziedātāji Kristīne Kārkle-Kalniņa, Andris Ērglis, Anmary, Dainis Skutelis, Antra Stafecka un Marts Kristians Kalniņš.  

Tautas melodijas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos radījuši mūzikas lietpratēji Jānis Strazds  un Kristīne Kārkle - Kalniņa. Pavadošās grupas sastāvā –  Jānis Strazds (taustiņi), Kristīne Kārkle - Kalniņa (vijole), Edgars Kārklis (dūdas, stabules, akordeons), Jānis Kalniņš (ģitāra), Valters Sprūdžs (bass), Miķelis Vīte  (sitaminstrumenti)  un Ansis Jansons (kokle).

„Dieva dēli. Saules Meitas” atklāšanas koncertam 24.martā Krustpils kultūras namā sekos koncerti Jelgavas kultūras namā (25.03), Liepājas OC Rožu zālē (26.03), Ādažu kultūras centrā (30.03), Valmieras kultūras centrā (31.03), Latgales vēstniecībā Gors (01.04), Alūksnes kultūras centrā (02.04), Rīgā, VEF Kultūras pilī (04.04), Tukuma kultūras namā (14.04), kultūras centrā Siguldas Devons (15.04).