Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”, kurš tika iekļauts 2023. gada decembrī izdotajā albumā “TaTaTa”. Video klipa galvenie varoņi ir mūziķis un aktieris Pēteris Narubins un balfolk deju pasniedzēja Sandra Rozenblate, kā arī video redzami paši grupas JŌRA mūziķi. Video veidoja Augusts Celmiņš un Anna Matule. Video filmēts Antiņciemā atpūtas vietā “DARE – atpūties pļavā”.

“Atvadu valša” aranžiju veidojuši grupas dalībnieki, kurai par pamatu skan zviedru tautas tradicionālā valša melodija. Sentimentālo melodiju ar vijoli izspēlē Dārta Drava, stabules partiju Lauma Matule, savukārt celma bungu un perkusijas Kalvis Vītols. Grupas ģitārists Ivars Štubis par skaņdarbu teic:

“Ģitāras aranžējumā centos radīt skumju, bet cerīgu ilgu sajūtu. Domāju, ka video klips lieliski aptver šo sajūtu”.

Skaņdarbs "Atvadu valsis" ir par reiz notikušām atvadām un atmiņām, kuras video klipā atspoguļotas ar balfolk stilā dejotu deju un skaistajām Ķemeru Nacionālā parka pļavām un dabu.

Kas ir balfolk?
Balfolk ir tradicionālās Eiropas tautas dejas un mūzikas veids, kas ietver dažādas dejas no dažādām valstīm un reģioniem. Tā popularitāte ir augusi kopš 20. gadsimta beigām, īpaši Francijā un Beļģijā, un tagad to praktizē daudzviet Eiropā. Mūzika balfolk dejām tiek atskaņota ar dažādiem tradicionāliem un mūsdienīgiem instrumentiem.

Balfolk deju pasniedzēja Sandra Rozenblate, kura klipā redzama kā galvenā sieviešu lomas atveidotāja, saka: “Man, kā vienai no dažiem, kas Latvijā mēģina stāstīt un radīt, kas ir balfolks, šķita lieliska iespēja to parādīt video klipā. Izaicinājums bija arī pati filmēšana, jo, pretēji brālim (Pēterim Narubinam), man šāda pieredze līdz šim nav bijusi. Esmu ļoti pateicīga grupai JŌRA par šāda stāsta stāstīšanas uzticēšanu. Tā bija skaisti pavadīta diena un lieliska pieredze”.

Grupas dalībnieki stāsta, ka ideja šim video tapa jau pirms diviem gadiem, kad Pētera Narubina dzimšanas dienā, spēlējot “Atvadu valsi”, kāds nofilmējis īsu klipu, kurā redzami deju soļi, paši grupas dalībnieki spēlējam melodiju un vasaras pilnbriedā saplaukusī daba. Laiks gāja, taču ideja turpināja dzīvot līdz šim brīdim, kad veiksmīgā sadarbībā ar Augustu Celmiņu un Annu Matuli tapa video.