1 . aprīlī ir mūsu 24. dzimšanas diena! Tāpēc, kā jau īsteniem jubilāriem pienākas, mēs šodien svinam un nestrādājam (tas nav Joku dienas joks). Bet uztraukumam nav pamata - ēterā klusuma nav! Pie mikrofona strādā mūsu draugi - viesdīdžeji un vies-moderatori - populāras, pozitīvas un interesantas personības.

Video atskats no īpašā svētku dienas ētera:

Dzimšanas dienas programma:

plkst. 7.00 - 8.00 Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas prezidente, Rīgas Stradiņa universitātes Sporta un uztura katedras lektore, studiju programmu Uzturs un Uzturzinātne vadītāja Lolita Neimane. Līdzās LR2 tradicionālajai jubilāru un gaviļnieku ikrīta sumināšanai, Lolita piedāvāja arī kādu vērtīgu un veselīgu dzimšanas dienas mazkaloriju brokastu recepti!

plkst. 8.00 - 9.00 Rīta mūzikas stafeti pārņēma populārais un iemīļotais aktieris Gundars Āboliņš, kurš skatītājiem par prieku pēc vairāku gadu prombūtnes Minhenes Kamerteātrī atkal visai bieži redzams uz Jaunā Rīgas teātra skatuves. Starp citu, dienu iepriekš - 31. martā Gundars būs nosvinējis apaļo jubileju - „12 krēslu” simto izrādi.

plkst. 8.30 ir LR2 Autoziņu laiks, un tajās kā ziņu moderators uzstājās viens no kompetentākajiem šīs jomas praktizējošajiem speciālistiem – vairākkārtējs Latvijas čempions, 2000. gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs autokrosā D1 klasē, arī Latvijas Rallijkrosa čempionāta posmu organizators Ivo Traubergs.

plkst. 9.00 -10.00 LR2 dzimšanas dienas ētera skatuve piederēja dziedātājai Olgai Rajeckai. Viņas repertuārā šoreiz bija gan 1. aprīļa horoskopi, gan mūzikas izvēle, kurā dominēja vieni vienīgi Olgas skatuves kolēģu hiti.

plkst. 9.30 LR2 Sporta ziņas bija sagatavojusi viena no Latvijas sporta figūrām Nr.1 - Latvijas Sporta Federāciju padomes prezidents, LOK viceprezidents, kopš pērnā gada  arī Starptautiskās kamaniņu braukšanas federācijas ģenerālsekretārs Einārs Fogelis.

plkst. 10.00 - 11.00 to, ka spēj būt ne tikai absolūti spožs dažādu šovu, koncertu un pasākumu vadītājs, bet arī radio DJ, pierādīja Lauris Reiniks. Viņš klausītājus priecēja, sākot ar „Apvedceļa” galveno grāvēju – „Zemenēm” un beidzot ar rokveterāna Ivo Fomina jaunāko hitu, un, protams, neaizmirsa arī pats sevi.

plkst. 11.00 -12.00 Dienas mūziku ieskandināja viens no latviešu zināmākajiem modes mākslas klasiķiem - Dāvids. LR2 dzimšanas dienas ēteram viņš piedāvāja ne tikai aktuālākās pavasarīgās modes tendences, kā piem, Ralfu Eilandu, bet arī veco, labo retro - Noru Bumbieri, Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu un Margaritu Vilcāni.

plkst.11.30 1. aprīļa – Smieklu dienas „Praktisko padomu” par smieklu veselīgumu sniedza viena no zinošākajām un atzītākajām ģimenes ārstēm, arī homeopātijas speciāliste - Latvijas Ārstu Biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

plkst. 12.00 - 13.00 Latvijas Radio 2 no saviem televīzijas „Panorāmas” kolēģiem bija aizņēmies viņu spožāko zvaigzni - Andreju Volmāru. Viņa pienākumos ietilpa ne tikai „dīdžejošana”, bet arī allaž klausītāju tik ļoti gaidītais vārdadienas sveiciens komplektā ar sirsnīgu dzejas rindu.

plkst. 12.30 par godu LR2 dzimšanas dienai, lai dalītos savās zināšanās ciklā „Eiropas krustcelēs”, speciāli Latvijā ieradās jaunievēlētā Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētāja Elīna Pinto.

plkst.13.00 - 14.00 tradicionālais un klausītāju iemīļoto „Labas apetītes vēlējumu koncertu” vadīja satriecošs duets - pavārmākslas guru, kādreizējais restorāna „Bibliotēka Nr.1”, tagad Cēsu restorāna „Kest” šefpavārs Māris Jansons un kūku mākslas virtuoze, „Lapsas mājas” vadītāja Liene Zemīte.

plkst. 13.30 LR2 Sporta ziņas vadīja svarcelšanas zvaigzne, treneris un Latvijas Svarcelšanas klubu apvienības prezidents, četrkārtējs Olimpisko spēļu dalībnieks, Atēnu olimpiskais vicečempions un Pekinas bronzas laureāts, Pasaules čempions, trīskārtējs pasaules čempionāta bronzas medaļas laureāts, pieckārtējs Eiropas čempions, Eiropas vicečempions un trīskārtējs Eiropas čempionāta bronzas laureāts Viktors Ščerbatihs.

plkst. 14.00 - 15.00, stundā, kad LR2 ēterā tradicionāli vārds tiek dots arī mūsu klausītājiem - laika vērotājiem, mūsu ēterā īpašais viesdīdžejs bija vispāratzītais un slavenākais Latvijas laika ziņu pavēlnieks Toms Bricis.

plkst. 14.30 Viena no Latvijas galvenajām kultūras mekām neapšaubāmi ir celtne, kas lepni slejas Daugavas krastā - Gaismas pils jeb Nacionālā bibliotēka. Tāpēc, protams, visatbilstošākā personība, kurai uzticēt LR2 dzimšanas dienas Kultūras ziņu moderēšanu bija Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks.

plkst.15.00 - 16.00 Parasti viņu varam vērot TV ekrānos - savulaik LTV „Panorāmā”, šobrīd TV3 ziņās. Savu žurnālista karjeru padsmit gadu vecumā viņš sācis Latvijas Radio, un arī pēdējā laikā stalto puisi Arni Krauzi iespējams dzirdēt LR1 vadām „Krustpunktus” vai „Brīvo mikrofonu”. Viņš ir arī visai pieprasīts personāžs TV seriālos, kur visai unikāli - atveido pats sevi. 1. aprīlī Arnis debitēja arī LR2 ēterā, iemēģinot roku dīdžeja mākslā.

plkst. 16.00 - 17.00, kamēr hokeja sezona paņēmusi mazu pauzīti - Rīgas „Dinamo” spēļu kalendārs izsmelts, bet Pasaules hokeja čempionāts nedaudz vairāk nekā pēc mēneša, savu brīvlaiku lietderīgi izmantos bijušais uzbrucējs, šobrīd gan „Dinamo”, gan Latvijas hokeja izlases trenera galvenais asistents Artis Ābols. 1. aprīlī viņš noraidījumu LR2 ēterā neizpelnījās, jo runas mākslas prasmes savulaik spodrinājis kā hokeja komentētājs.

plkst. 16.30 „Mājas darbu kalendārā” dzirdējāt multimākslinieku un ballīšu speciālistu „Kašera sapņu fabrikas” vadītāju Kašeru.  „Kašera sapņu fabrika” rīko gan Ziemassvētkus, gan Pilsētas svētkus, gan dažādas svētku ballītes. Bet šoreiz, protams, akcents tika likts uz LR2 jubileju, tāpēc noskaidrojām, kā sarīkot visforšāko un jautrāko dzimšanas dienas ballīti.

plkst. 17.00 - 18.00 LR2 svētku dienas fināla akordus diriģēja talantīgais Ralfs Eilands. Šobrīd viņš kopā ar Radio bigbendu visai aktīvi gatavojas savai aprīļa koncerttūrei „Cits Pauls 2”.

Svinam svētkus kopā!