Jau otro gadu Latvijas Radio 2 (LR2) Dzejas dienās piedāvāja saviem klausītājiem iespēju iesūtīt viņu radīto dzeju, apsolot to ietērpt melodijā. No teju 300 darbiem tika izvēlēts Inta Kalna dzejolis, no kura tapusi dziesma "Brīvdienas nebeidzas".

Septembra sākumā radiostacija izsludināja konkursu, kurā uz aicinājumu iesūtīt savus dzejoļus atsaucās pat vairāk cilvēku nekā pērn. Tika izvēlēts viens dzejolis, no kura radošā komanda (Gints Stankevičs (dziesmu autors un producents), Artūrs Jauntēvs (ģitārists), Mārtiņš Ruskis (šogad iedziedājis dziesmu), Kaspars Mauriņš (LR2 Galvenais redaktors) un Līna Rudzone (LR2 ētera personība)) 13. septembra pēcpusdienā veidoja dziesmu LR2 tiešajā ēterā.

"Tas jau otro gadu ir liels izaicinājums – sacerēt dziesmu uz vietas radio studijā. Protams, mēs radījām tikai pamatu, viss pārējais tapa jau "aiz kadrā" manā ierakstu studijā (Factory Sounds Studio). Bet,

manuprāt, sanāca, kā iecerēts. Mārtiņam, šķiet, izdevies dziesmu labi "iznest",

atzīst mūzikas autors Gints Stankevičs.

Ieskats dziesmas tapšanā LR2 studijā.
 

"Tradīcija turpinās! Pirmkārt, tā ir iespēja mūsu klausītājiem – dzejniekiem, es pat teiktu – sapņu piepildījums. Un turklāt mūsu fonotēkai varam pievienot vēl vienu dziesmu dzimtajā valodā, ko atskaņot ēterā. Manuprāt, īpāša "odziņa" šajā dziesmā ir stīlģitāra, ko iespēlējis Vīgants Murelis," stāsta Kaspars Mauriņš.

Par doto iespēju nespēj beigt priecāties arī šī gada uzvarētājs Ints Kalns, kurš atzīst:

"Gaidot pirmatskaņojumu, man bija liels, bet patīkams satraukums. Prieks, ka esat "uzķēruši" īsto vēstījumu un lieliski to ielikuši dziesmā. Joprojām nespēju noticēt, ka tieši mans dzejolis tika izvēlēts tik sīvā konkurencē. Paldies manam mīļajam LR2 !"

Pirmatskaņojumu dziesma piedzīvoja Dzejas mēneša izskaņā un tā turpmāk būs dzirdama LR2 ēterā (klausieties audio pielikumā). LR2 sola tradīciju turpināt arī 2021. gada rudenī.