Septembrī - dzejas mēnesī - aicinājām mūsu klausītājus iesūtīt pašu radītu dzeju, ko solījām "ietērpt" melodijā. Tika  izvēlēts viens dzejolis, kas nu tapis par dziesmu. Interesanti, ka skaņdarbs tika radīts raidījuma laikā LR2 tiešā ētera studijā.

Nedēļas laikā uz mūsu aicinājumu atsaucās vairāk nekā 100 autoru. Uzdevums LR2 komandai nebija viegls, jo no vairāk nekā 200 dzejoļu bija jāizvēlas tikai viens. “Nezinu vai izvēlējāmies labāko, jo, piemēram, mani “uzrunāja” daudzi iesūtītie darbi.

Bet bija viens dzejolis, kurš iepatikās vairākiem no mūsu radošās/vērtējuma komandas. Varbūt tāpēc, ka ritmiski tas vairāk ir kā dziesma,”

stāsta idejas autors, LR2 galvenais redaktors Kaspars Mauriņš.

Par labāko tika atzīts Elīnas Kubuliņas Vilnes dzejolis „Saplīst skumjas, saplīst domas”. Telefonsarunā autore atzina, ka ir ļoti saviļņota. „Esmu ļoti priecīga, ka izraudzīts tika tieši mans dzejolis. Nemaz necerēju. Sekoju līdzi dziesmas tapšanai ēterā. Manuprāt, tā ir izdevusies ļoti skaista, un Kaspars dziesmu arī ļoti labi „iznes”,” stāsta E.Kubuliņa Vilne.

LR2 ir priecīgi par sadarbību ar dziesmu autoru, producentu Gintu Stankeviču, kurš ir arī šīs dziesmas mūzikas autors. Tas bijis izaicinājums arī viņam – radīt dziesmu nepilnas stundas laikā. „Kad mani uzrunāja, ne mirkli nevilcinājos. Man patīk izaicinājumi. Dziesmas top dažādi – ir tā saucamie pasūtījumi, ir tās, kuras „atnāk” pie tevis naktī utt. Esmu pieredzējis daudz ko, bet šī man bija pirmā tāda prakse,” stāsta producents. Dziesmas tapšanā piedalījās arī ģitārists Ēriks Upenieks.

Dziesma „Saplīst skumjas” ir ierakstīta  Factory  Sounds Studio un no šodienas dzirdama LR2 ēterā. Noklausies to audio pielikumā!

Noskaties video no dziesmas tapšanas procesa mūsu tiešā ētera studijā: