Mūziķis un dzejnieks Lauris Valters laiž klajā sava tēva Egona Valtera komponētu dziesmu ar dzejnieka Klāva Elsberga vārdiem. Šī spēcīgā dziesma atmodinās tos, kuriem Elsberga dzeja arī ir dārga, kā arī tos, kuri vēlas ļauties augusta vilinājumam, neskatoties uz mānīgajiem laikapstākļiem. Lai augusts pārsteidz ikvienu!

Lauris Valters dalās, ka jau kopš bērnības, pusaudža gadiem viņu ir uzrunājusi tēva komponētā mūzika ar lielisku dzejnieku daiļradi. “Jau tajā laikā zināju, ka tad, kad pieaugšu, es noteikti daudzas no tām vēlēšos ieskaņot, lai tās sadzird tie, kuriem tas ir saistoši, kuru sirdīm, dvēselēm šī mūzika ir nozīmīga. Vairākas tēta Egona dziesmas ar Klāva Elsberga vārdiem jau esmu ieskaņojis iepriekš, bet tieši šajā gadā, kad esam ceļā uz albumu, ir laiks arī dziesmai “Augusts”.” 

Komponists Egons Valters stāsta, ka par Klāvu var runāt tikai tagadnē, jo dažādu komponistu dziesmas turpina skanēt. Arī viņa dzeja dzīvo aizvien un dzīvos pāri laikiem.

“Klāvs ir mans vienaudzis. Astoņdesmitajos strādāju Bauskas 1. Vidusskolā, kas tagad ir Valsts ģimnāzija. Mans kolēģis Juris Arājs bija studējis reizē ar Klāvu LVU svešvalodu fakultātē. Sāku iepazīt Klāva dzeju un radās dziesmas un vēlme nodziedāt tās viņam. Iepazīstini mani ar Klāvu, teicu Jurim. Jā, kaut kad to izdarīsim, atbildēja Juris. “Kaut kad” nepienāca. Dzejnieks devās “pēdējā lidojumā” pa Dubultu Rakstnieku nama 9. stāva logu joprojām līdz galam neskaidros apstākļos 28 gadu vecumā…

Tolaik Klāva Elsberga dzeja ļoti daudziem bija kā belziens pa pieri, kā svaiga gaisa malks atmosties sākušajā sabiedrībā, tā nav zaudējusi savu spēku, unikalitāti un nozīmīgumu arī tagad. Dziesma “Augusts” tapusi 1987. gadā. Pateicoties dēliem Laurim un Krišjānim, kā arī draugiem strādājam pie jauna albuma ar Klāva dzeju, kurā skanēs manas agrīnās un nesen tapušās dziesmas.”

Pirms trim gadiem tika laists klajā komponista Egona Valtera albums ar dzejnieka Aleksandra Čaka dzejas vārdiem “Savādā meitene”, bet šobrīd mūziķu komanda ir ceļā uz jaunu albumu ar kopumā 11 dziesmām, kuru autors ir Egons Valters un dzejnieks Klāvs Elsbergs. 

Šajā albumā jaunā skanējumā būs dzirdamas jau vairākas iepriekš izdodas Valtera/Elsberga un klausītāju iemīļotas kompozīcijas kā “Manā pasaulē” un “Guliet, mazie”. Tāpat kā iepriekšējā albumā, arī šajā varēs dzirdēt Laura Valtera, Krišjāņa Valtera, Madaras Orolas un Ulda Veigura balsis. Par dziesmu aranžējumiem un to muzikālo producēšanu rūpējas pianists Jānis Miltiņš un ģitārists Dmitrijs Tarasovs.