Par godu 11. novembrim, kad atzīmējam Lāčplēša dienu, pazīstamie mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis – ir radījuši audiovizuālu koncertlekciju «Lāčplēša dienā». Tā tapusi kultūrizglītojošās programmas «Latvijas skolas soma» ietvaros.

Kā saka mūziķi, šī koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Latvijas brīvības cīņās, atceroties un godinot visus tos, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

«Tā kā vēsturisko procesu kontekstā ir ļoti būtiska arī kultūras un mūzikas klātbūtne, šajā koncertlekcijā skanēs fragmenti no Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas «Lāčplēsis», mūzika no kinofilmām «Nameja gredzens», «Vella kalpi», «Pūt, vējiņi», Ērika Ešenvalda «Dvēseles dziesma»; tāpat arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika,» stāsta komponists Jānis Ķirsis. Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildinās vēsturiski fotouzņēmumi un video fragmenti.

«Par piedalīšanos koncertlekcijas tapšanā liels paldies jāsaka mūsu skatuves kolēģiem un draugiem – mūziķiem Daumantam Kalniņam, Jānim Rubikam, Krišjānim Bremšam un Rihardam Gobam!» uzsver Rūta Dūduma-Ķirse.

«Tiekamies Lāčplēša dienā!» aicina Jānis un Rūta.

Kultūrizglītības programmas «Latvijas skolas soma» mērķis ir nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē vai digitāli iepazīt Latvijas mākslu un kultūru (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā).