Muzikālā apvienība «Raxtu Raxti», kura pērn nosvinēja desmit gadu jubileju, arī šogad turpinās koncertēt daudzviet Latvijā. Koncertos skanēs gan «Raxtu Raxtu» zināmākās kompozīcijas, kuras klausītāji iecienījuši kopš grupas darbības pirmsākumiem, gan arī skaņdarbi no pērn klajā laistā grupas jaunā albuma «Vidū Saule».

Kā uzsver grupas dalībnieks Marts Kristiāns Kalniņš, viņam vienmēr paticis radīt un svinēt svētkus – ar skanīgām dziesmām radu un draugu lokā. «Arī šogad «Raxtu Raxtu» jubilejas koncertus gaidu ar siltu sajūtu un saviļņojumu, jo zinu, ka tajos kopā ar mūsu draugiem radīsim svētkus sev un latviešu mūzikai. Tie ir svētki arī man personīgi, jo, atskatoties uz padarīto un piedzīvoto, saprotu, ka šie desmit gadi mani kā cilvēku darījuši labāku un vēl laimīgāku.» Savukārt mūziķe Kristīne Kārkle-Kalniņa piebilst: «Vēlos pateikt lielu paldies saviem kolēģiem par aizraujošo muzikālo piedzīvojumu, kā arī klausītājiem par atbalstu, smaidu un labu vārdu!»

Muzikālo darbību «Raxtu Raxti» aizsāka ar Imanta Kalniņa mūziku, ko izspēlēja tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, bet darbību turpināja, radot aranžējumus latviešu tautas mūzikai, kā arī radot jaunas oriģinālkompozīcijas, saglabājot latvisko kodu un mūzikas interpretāciju.

Apvienībā «Raxtu Raxti» muzicē un koncertos piedalīsies: Kristīne Kārkle-Kalniņa (balss, vijole, kokle), Marts Kristiāns Kalniņš (balss, harmonium, klavieres, stabules, oboja), Edgars Kārklis (balss, akordeons, dūdas, stabules), Armands Treilihs (basģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Ilze Grunte (ģitāras, arfa, mandolīna).

 

RAXTU RAXTI jubilejas koncerti notiks:

4. februārī plkst.16 Gulbenes Kultūras centrā

9. februārī plkst.19 Talsu Tautas namā

10. februārī plkst.19 Smiltenes Kultūras centrā

11. februārī plkst.19 Līvānu novada Kultūras centrā

17. februārī plkst.19 Ādažu Kultūras centrā

18. februārī plkst.18 Limbažu Kultūras namā

24. februārī plkst.19 Valkas pilsētas kultūras namā

25. februārī plkst.18 Kultūras centrā «Siguldas devons»

3. martā plkst.19 Madonas Kultūras namā

4. martā plkst.18 Bauskas Kultūras centrā

11. martā plkst.18 Saulkrastu novada kultūras namā «Zvejniekciems»

18. martā plkst.18 Brocēnu Kultūras centrā