Veiksmes kulta un panākumu laikmetā, dziesma vēlas iedungot par citādo, par atšķirīgo. Dungot par tiem kas ir bez “to do” lista, bez obligātā “bucket lista”, bez desmitgades un pat bez piecgades plāna! Lai izdodās dzīvot nedaudz draiski un vientiesīgi. Ja tas sanāk patiesi, tad skan aptuveni tā: “Redz, kā es stāvu viss!” 

Ar šādu dziesmas nosaukumu sevi šogad piesaka mūziķis un dziesmu autors Matīss Pavītols.

“Izvilināju dziesmu no pavisam parastiem notikumiem,” saka Matīss.

“Dziesmai nebija idejas. Kādu laiku nekas nebija tapis. Bija  jāiedabū sevi kādā nebūt darba rutīnā un procesā. Pirmās emocijas - nekas neizdosies, nekas sanāks. Likās, kā to lai labāk pasaka, ir… nu labāk neteikšu…lai paliek vieta fantāzijai! Rakstīt negribas nemaz, nerakstīšu. Tā arī sāku rakstīt.. o, man nesanāk, es nevaru, man neizdodas, negribu un nedarīšu… no šī  trūkuma un nekā nebūšanas  tapa dziesmas pantiņi. Cik interesanti tā atnāca, kā plānota nejaušība, tādā radošuma nebrīdī. Varēšana uguņo ārpus prāta, akurāti kontrolētā, veiksmes plāna.”

Atkāpei piebildīšu, ka ir labi , ja kādam var parādīt savus metus un vienkārši aprunāties, tai skaitā par topošo dziesmu. Paldies - Roberts Dinters.

Dziesmas “Redz, kā es stāvu viss” pašreizējais skanējums tapis kopā ar studijas  producentu Gints Stankeviču. To esam izveidojuši urdoši nebēdnīgā pop/folk stilā, lai atgādina svētkus, kustina emociju un izvilina smaidu, kurš droši vien liek iesmaidīt pašam par sevi. Ieraksts bija tik aizraujošs, ka pie ceturtā miksa likās  mūsu savstarpējā argumentācija nebeigsies nekad, bet  darbs ir izdarīts un dziesma skan.

Un vēl viena, ļoti īpaša dalība - Emriss draws. Mana meita, tieši puse no dziesmas “Mūsu meitas” iedvesmas. Šajā reizē piedalās jau kā dizaineris, foto un teksta animācijas video.

Par izpildītāju -  dziedātājs un dziesmu autors Matīss Pavītols pagājušo gadu klausītājiem nodevis koverversiju grupas “saime” astoņdesmito gadu hitam “Mans zēns”, kas guva klausītāju atsaucību. Kā rakstija kāds anonīms komentētājs: “covers patiešām labs, bet savu zvaigžņu stundu Matīss piedzīvojis "Xfaktorā”  Tas ir joprojām paša nepārspēts YouTube “hits”. Hmm… nu ko, tā reizēm sanāk, ka nesanāk...