6. aprīlī 60. dzimšanas dienu svinēs leģendārais «līvs» - rokmūziķis  Ainars Virga. Par godu šim notikumam viņš ielūdz uz vērienīgu dzimšanas dienas lielkoncertu «Liepājnieks», kurš 6. aprīlī notiks Liepājas Olimpiskajā centrā un 22. jūlijā – Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

«Man ir svarīgi, lai koncertos piedalītos tie mūziķi, kuri manā dzīvē ir spēlējuši kādu lomu. Tādu ir ļoti daudz, tāpēc gaidāmi pārsteigumi!» saka Ainars un atklāj, ka koncertos skanēs visu laiku nozīmīgākās latviešu roka kompozīcijas – sākot no «Dzimtās valodas» un «Dieva dēla» līdz šodien radītajiem skaņdarbiem.

Koncertos piedalīsies grupas «Līvi» un «Liepājas brāļi», dziedātāji Igo un Olga Rajecka, mūziķi Tomass Kleins, Modris Šterns, Guntars Račs un Uldis Marhilevičs, folkloras kopa «Stiprās sievas», Durbes kamerkoris, Frīdis (kā Teicējs) u.c.

Mūziķis dzimis 1964. gada 6. aprīlī Liepājā, un mūzikā darbojas kopš 1976. gada. Darbojies grupās «Vabolītes», «Corpus», «Neptūns», «Liepājas kvartets», «Līvi», «Riga», «Liepājas brāļi» un «Virga Hard Orchestra». 2014. gada aprīlī nāca klajā Ainara Virgas pirmais soloalbums «Dziesmas par dzīvi un mīlestību», kurš tika atzīts par 2014. gada labāko metāla un roka albumu. Tāpat Ainars Virga ir festivāla «Virga fest» un «Līvi fest» organizators un idejas autors; viņš sarakstījis mūziku Liepājas teātra izrādei «Akmeņi» (2005) un mūziklam «Liepājas stāsts» (2007). Ar grupu «Līvi» piedalījies Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas «Kaupēn, mans mīļais» izrādēs Liepājas teātrī. 2015. gadā pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma Ainars Virga kopā ar dziedātāju Alex, Uldi Marhileviču un Gunti Vecgaili izdeva supergrupas «Riga» Amerikā savulaik ierakstīto albumu «Riga in America», kurā ir dzirdama arī dziedātāja Igo balss. Savas karjeras laikā Ainars sadarbojies ar Olgu Rajecku, Igo, Ivo Fominu, Mārtiņu Kanteru, Jāni Buķeli, Andri Ērgli, Alex u. c. dziedātājiem un mūziķiem.

Ainara Virgas jubilejas koncerti notiks:

6. aprīlī plkst.19 Liepājas Olimpiskajā centrā

22. jūlijā plkst.19 Dzintaru koncertzālē