Dziedātājs Kaspars Markševics 2023. gadu iesāk ar jaunu dziesmu „Laipni lūgti”, kuras autori ir Raimonds Pauls un Guntars Račs, mutes harmoniku solo iespēlējis Kaspara kolēģis Latvijas Radio 2 – leģendārais sporta žurnālists Gunārs Jākobsons. Dziesmai tapis arī dejisks un dzīvespriecīgs videoklips, tā režisors ir Kaspars Dvinskis.

Jauno gadu pasaulē sagaida dažādi – rīko uguņošanu, tērpjas maskās vai atbrīvojas no vecām lietām, savukārt Latvijā daudzus gadudesmitus gadumija saistījās ar Latvijas Radio raidījuma „Mikrofons” dziesmu aptaujas rezultātu pasludināšanu. Aptaujas noslēguma koncertu radio varēja klausīties 31. decembrī, bet zilajos ekrānos vērot – jaunā gada 1. janvārī. Tikpat pamatīgi iesakņojās ieradums gadumiju svinēt pie televizoriem, baudot koncertuzvedumu „Ielūdz Raimonds Pauls”, kuras saturs un dalībnieki allaž bija liels un patīkams pārsteigums.

Iesākot 2023. gadu, arī šoreiz Maestro neklātienē sarūpējis kārtējo dāvanu – jaunu dziesmu „Laipni lūgti”, kuru ieskaņojis Kaspars Markševics. Dziedātājam šī ir otrā sadarbība ar Raimondu Paulu pēc dziesmas „Lūdzu, piedod” 2018. gadā:

„Maestro allaž visiem mūziķiem ir bijis labs piemērs, kurp tiekties. Arī es neesmu izņēmums un ļoti novērtēju katru Maestro dziesmu, kura nonāk pie manis. Šoreiz šis ir sen radīts materiāls, kas plauktā nosnaudis labu laiku. Kad producents Gints Stankevičs atrada šo skaņdarbu, nolēmām to pilnveidot un piešķirt tam retro skanējumu, atgādinot par latviešu estrādes tradīcijām un „Mikrofona” aptauju. Ceru, ka ar šo dziesmu mums izdosies sarīkot labu Jaungada ballīti visiem Raimonda Paula mūzikas gardēžiem.”

Dziesmas „Laipni lūgti” vārdu autors ir dzejnieks Guntars Račs:

“Bieži negadās aizmirst dziesmas, kuras esi sarakstījis, bet šī ir viena no tādām. Vārdi sacerēti pirms gadiem pieciem, kad strādājām pie kāda jauna Maestro Raimonda Paula dziesmu albuma. Šī dziesma toreiz tā īsti neiekļāvās iecerē un palika līdz galam nepabeigta. Producents Gints Stankevičs ierakstu saglabāja un tagad kopā ar Kasparu pabeidza. Man šīs dziesmas atdzimšana ir patīkams pārsteigums. Jā, dziesmu ceļi ir neizdibināmi, turklāt Raimonds Pauls ar melodiju vienmēr maina vārdu nozīmi. Tā izpaužas viņa savdabīgais radošais sarkasms, šādi likt kādam priecīgi dziedāt par aicinājumu doties uz elli…”

Dziedātājs Kaspars Markševics ir gandarīts, ka dziesmas „Laipni lūgti” ieskaņojumā izdevās savienot veselas divas leģendāras personības – Raimondu Paulu un „Mikrofona” dziesmu aptaujas dibinātāju, sporta žurnālistu Gunāru Jākobsonu. Viņš dziesmā „Laipni lūgti” debitē mūziķa statusā ar mutes harmoniku solo:

„Mutes harmonikas iemācījos spēlēt bērnudienās, tad gadus četrdesmit tam metu mieru, līdz uz manu 50. jubileju ieradās aktieris Edgars Liepiņš – tad arī atgriezos pie spēlēšanas.”

G. Jākobsons savu meistarību demonstrējis arī labdarības maratonā „Dod pieci”, tautas mūzikas festivālā „Dzīvā mūzika” u.c., tā atainota dokumentālajā filmā „Ētera personība Gunārs Jākobsons”, kas pērnruden nonāca pie skatītājiem.

Dziesmai „Laipni lūgti” režisora Kaspara Dvinska vadībā tapis arī dzīvespriecīgs videoklips karaoke versijā, lai ikviens varētu ne tikai dejot, bet arī dziedāt Maestro jaundarba pavadījumā.

Balle sākas desmitos!