Par godu Ārijas Elksnes 95 gadu jubilejai ir izveidots koncertuzvedums “Ārijas Elksnes dzīves melodijas”, kas būs skatāms 8. februārī VEF Kultūras pilī un 15. februārī Jelgavas Kultūras namā.

Ārija Elksne ir viena no tautā  iemīļotākajām  latviešu dzejniecēm.   Viņas dzīves stāsts ir leģendām  un pravietiskiem notikumiem apvīts.  Āriju Elksni mēdz uzskatīt arī par īpaši personisku  dzejnieci, jo savos pantos viņa tieši un atklāti stāsta par savu privāto dzīvi un pārdzīvojumiem.   Viņas aiziešana bija traģiska, taču viņas dzīve bija krāšņa un notikumiem bagāta. Koncertuzvedums ļaus vēlreiz izdzīvot to, kas dzejniecei bija svarīgs vienotā  dziesmu, dzejas un atmiņu izrādē.  

“Ļoti būtu gribējusi dzīvē stikt Āriju. Tādi cilvēki kā viņa, dzimst reti. Viņas dzeja lielākjā savā daļā ir aktuāla  arī šodien. Viņa ir dzejniece ar smalki izkoptu dzejas valodu, ļoti  skaidru vērtību sistēmu, lielu egregoru un lielu, lielu  talantu.” – tā par Āriju Elksni, Laila Ilze Purmaliete, kura arī ir šī uzveduma iedvesmotāja. 

Koncertuzvedumā  piedalās dziedātāja un komponiste Laila Ilze Purmaliete, aktrise Dace Bonāte (kura iejutīsie dzejnieces tēlā), aktieris un dziesminieks Juris Hiršs,  aktieris  Lauris Subatnieks, dziedātāja Ieva Sutugova, pianists Anatolijs Livča,  ģitārists Jānis Kalniņš, bundzinieks  Uģis  Krūskops, vijoļnieks Aleksejs Bahirs, Rīgā - diriģente Aira Birziņa un koris "Dzintars". Jelgavā - Sieviešu vokālais Ansamblis "GUNS" Gunas Agrumas vadībā. 

Uzveduma īpašais viesis ir komponists Uldis Marhilēvičs.

Režijas konsultants – Gundars Silakatiņš, koncertuzveduma libreta autore – Elizabete Trumpe. 

Koncertuzvedumā skanēs dažādu komponistu dziesmas ar Ārijas Elksnes vārdiem – Ulda Marhileviča, Zigmara Liepiņa, Aivara Hermaņa, Harija Užāna, Jura Hirša, Pētera Stutāna un Lailas Ilzes Purmalietes dziesmas.

No iemīļotām dziesmām uzvedumā skanēs tādas  kā - "Lūgums", "Par visu maksāju es dārgi", "No vienas mūžības uz otru ejot", "Viss, kas bija, bij no tīra vējā",  "Cik skaistas dekorācijas", “Man aprīlī ir jābūt mājās”, kā arī būs 12 pavisam jaunas dziesmas, ko Laila Ilze Purmaliete sacerējusi  šim koncertuzvedumam.