Koklētāja un dziedātāja Lauma Matule sadarbībā ar čellisti Elīzu Petrenko laidusi klajā savu pirmo singlu “Sapnis” un tā video. Dziesmas mūzikas autore ir pati Lauma Matule, bet vārdiem izmantota Agneses Līcītes dzeja.

Lauma par dziesmu saka:

“Dziesma ir par sapņiem un pasauli, kurā dažkārt gribas patverties no realitātes. Tā ir tēlaina un saulaina, taču cilvēkus tajā ir grūti aizsniegt un grūti noturēt. Katrs rīts šo pasauli kliedē, bet ilgas pēc tās mūs neatstāj. Arī man ir bijuši notikumi, kad attopos pavisam citā realitātē, un viss, kas bijis, ir jāpalaiž, un jādzīvo tālāk vien ar skaistu atmiņu par piedzīvoto.” Dziesmu ierakstīja Kaspars Bārbals studijā “Lauska”. Mūzikas video klipu veidojis Augusts Celmiņš.

Lauma Matule ir latviešu dziedātāja, instrumentāliste un tradicionālās kokles spēles pedagoģe. Paralēli savai solo karjerai viņa darbojas arī folka un pasaules mūzikas grupā JŌRA, kur spēlē kokli un stabules kopā ar ģitāristu Ivaru Štubi, perkusionistu Kalvi Vītolu un vijolniecei Dārtu Dravu. Muzicē arī pirms gada atjaunotajā grupas JUMIS sastāvā ar vokālistu Uģi Rozi un instrumentālistu Eināru Jaunbrāli, kopā izpildot tautasdziesmas mūsdienīgās aranžijās. Lauma absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas nodaļu, kur dziedāšanu apguvusi pie Zanes Šmites un kokles spēli pie Valda Muktupāvela.

Ar Elīzu Petrenko Lauma kopā mācījusies gan bērnu mūzikas skolā, gan vēlāk Mūzikas akadēmijā.  Elīza čellu apguvusi arī Budapeštā un Vīnē pie tādiem pasaulē aktīvi koncertējošiem čellistiem kā Dittas Rohmann, Tamás Vargas un Doras Kokas. Spēlējusi gandrīz visos Latvijas zināmākajos profesionālajos orķestros – Sinfonietta Rīga, Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Liepājas simfoniskajā orķestrī.

Dziesma ir sākuma punkts kopīgai koncerta programmai, kur plašākā skanējumā apvienosies kokle, čells un balss, lai radītu sapņainu un apcerīgu noskaņu. Elīza par projektu saka:

“Laumas sacerētās melodijas iesēžas galvā un ilgi pēc tam nelaiž vaļā vārda vislabākajā nozīmē. Viņai neapšaubāmi ir dziesminieces talants, un man ir liels prieks sadarboties.”