"Kaut kas mainās" ir trešā Ērikas Eglijas-Grāveles un Ginta Andžāna dueta dziesma, kas iemūžināta ierakstā, bet pirmā, kurai tapis arī mūzikas video un pirmā, kurā Ērikai ir cits uzvārds. Iepriekšējais dueta skaņdarbs tapa 2012. gadā – tāpēc bija pienācis laiks radīt kaut ko jaunu.

Šī dziesma ir vairāku radošu sakritību rezultāts.

2020. gada aprīlī Gints bija "atlaidis" ūsas, un viņa sieva bija uzņēmusi foto, kas izskatījās kā kantri mūzikas albuma vāciņš – līdz ar to radās nepieciešamība pēc albuma satura.

Nākamā sakritība – piedāvājot šo ideju Mārcim Vasiļevskim – komponistam, ģitāristam un mūsu ilggadējam muzikālajam biedram – uzzinājām, ka Mārcis tikko pats bija izgatavojis "lap steel" ģitāru no vienkārša dēļa gabala un tas bija jāliek lietā, kā arī Mārča muzikālo darbu plauktā atradās tieši divi jauni kantri skaņdarbi.

Vēl viena sakritība – dzejnieks Jans Ikes (Jānis Lūciņš) uzrunāja Gintu piedāvājot atsūtīt savu dzejoļu grāmatu "12" – tā bija zīme, ka dziesmas vārdu autoram jābūt tieši viņam.

Sākām ar nosaukumu. Izdomājām, ka projekta ietvaros mums būs "alter ego" – radīts kombinējot mūsu vārdus un dzīves vietas – Brasas Ginčs, Purčika Ērčuks un Saļika (Salaspils) Mārcis. Turpinājām ar dzejoļu grāmatas izlasīšanu un favorītdzejoļa izvēli. Tad sanācām kopā un sākām radīt.

Tapšanas procesā sapratām, ka kvalitātes nolūkos nepieciešama profesionāla palīdzība, tāpēc uzaicinājām mums pievienoties muziķi Ievu Kerēvicu. Viņa laipni piekrita un izdarīja pāris maģiskus pieskārienus. Procesā mums pievienojās arī talantīgais vijolnieks Aleksejs Bahirs, kura iespēlētā vijoles partija iedvesa skaņdarbā pareizās kantri vēsmas.

Tāds lūk bija radošais ceļš līdz šim skaņdarbam, kurš, ceram, kļūs par līdzi dungojamu un prieku radošu muzikālu notikumu.