Ar pirmo singlu "Es skaitīju līdz nonācu pie viena", kurā piedalās Intars Busulis, Jānis Šipkēvics, Jānis Aišpurs, Artūrs Skrastiņš, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kārlis Lācis nodod klausītājiem albumu ZIEDONIS. LĀCIS. VĪRIEŠI.

Albumā iekļautas četrpadsmit dziesmas, kuras rakstītas speciāli katram izpildītājam. Komponists Kārlis Lācis Ziedoņa Vīriešiem licis runāt atklāti, vienlaikus saglabājot sajūtu, ka tas viss var būt arī blefs. 8. martā, kā sveiciens un kā atbilde albumam ZIEDONIS. LĀCIS. SIEVIETES, kurš tika izdots pirms astoņiem gadiem, arī 8. martā, albums  ZIEDONIS. LĀCIS. VĪRIEŠI atklāj Imanta Ziedoņa Vīrieti. Singlam "Es skaitīju līdz nonācu pie viena" tapis videoklips, kurā piedalās visi albuma galvenie dalībnieki. Tā režisori ir Artūrs Skrastiņš un Artis Dzērve.

 

“Tie, kas ir strādājuši ar ap no uz Ziedoni, ir ieviesuši tādu jēdzienu kā “Ziedoņa faktors”. To apmēram var izstāstīt tā, ka Tu pats kaut ko komponē, ņemies, bet beigās tas nostājas kaut kā nedaudz savādāk, bet labāk. Tas tad arī ir tas brīnums, ka pieskaroties Ziedoņa darbiem, viņš tos piekārto pa savam, pat tagad, jau aizsaulē esot.”, tā Kārlis Lācis par darbu pie albuma.

Lācim, šajos astoņos gados, nebija plānots strādāt pie Ziedonis. Lācis. Vīrieši., ideja atnāca pagājušā gada novembrī. “Visiem uzrunātajiem mūziķiem, dziedātājiem, aktieriem, video māksliniekiem, menedžmenta meitenēm, ideja uzreiz aizrāva un tā izveidojās tāds mīlestības projekts, kas mūs visus apvieno kopīgā mīlestībā pret mūsu darbu un pats galvenais, savstarpējs prieks par kopā būšanu un kopā darbošanos. Tas nebūtu iespējams bez šī galvenā “Ziedoņa faktora”, tas ir veids kā mēs kopā virzamies un gūstam baudu no procesa”, atzīst Kārlis Lācis.

Albuma ZIEDONIS. LĀCIS. VĪRIEŠI. ierakstā piedalījās mūziķi Jānis Stafeckis – kontrabass, Artūrs Noviks – akordeons, Gints Pabērzs – pūšamie instrumenti, Kaspars Grigalis un Ainis Zavackis – sitamie instrumenti, Kaspars Zemītis – ģitāra un Kārlis Lācis pie taustiņiem.  Pie miksa strādāja Jānis Aišpurs “The Sound Poets Studio”. Paldies Gatim Zaķim par palīdzību un padomu miksēšanas procesā un dziesmas "Es mīlu Tavas acis" miksu.

Albumā ZIEDONIS. LĀCIS. SIEVIETES, piedalījās Latvijas teātru aktrises un dziedātājas, Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Dārta Daneviča, Dita Lūriņa, Inese Kučinska, Agnese Jēkabsone, Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa un Jolanta Strikaite.

 

https://we.tl/t-4sKYPL2Xn1