29. un 30. septembrī Latgales vēstniecībā GORS, kā arī 7.oktobrī VEF Kultūras pilī izskanēs par Latgales rūžeņu dēvētās dziedātājas Aijas Rimšas piemiņas koncerti «Zem citām debesīm». Tajos piedalīsies mūziķi Guntra Kuzmina, Ēriks Gruzniņš, Raitis Treijs («Zeļļi»), Normunds Liepiņš, Juris Ostrovskis («Patrioti.lg»), Gints Ločmelis («Gints un Es»), Andris Šīrants («Vēja runa»), Gita Dukaļska («Starpbrīdis»), grupa «Bruģis», Andris Eriņš, «Dricānu dominante», vokālā studija «Skonai»  un citi viesi, lai atgādinātu un iepazīstinātu plašāku auditoriju ar Aijas kā talantīgas personības dzīvi, ceļu no pirmās dziesmas līdz… nenodziedātajai, dziesmu tapšanas ceļu un viņas dzīvē tuvu cilvēku atmiņām.

Koncertos piedalīsies arī pavadošā grupa: Ingars Viļums (bass), Andris Buiķis (bungas), Juris Skrajāns (ģitāra), Artūrs Kloppe (akordeons), Sandris Sproģis (taustiņi).

"Klausieties, cilvēki, cik skaistas dziesmas sacerējusi tauta. Es tās dziedu un dziedāšu jums. Dziedāšu arī tad, kad manis vairs nebūs... Klausieties, nenolaidiet spārnus un neskumstiet! Gadsimtiem cauri dziesma, pašas tautas sacerēta un dziedāta, palīdzējusi uzvarēt bēdas un grūtības. Klausieties, dziediet, cīnieties par sevi, saviem tuvākajiem! Dariet to tā, kā es to darīju – dziedot," tā, 2005.gada rudenī, aizejot mūžības dārzos, mums novēlēja Aija. Viņai – meitenei no pilsētas Latgales sirdī – dārgas bija trīs lietas: dzimtais novads, ģimene un dēli. Draiskajās un skumjajās dziesmās, kurām gan mūziku, gan tekstu rakstīja Aija pati, tika izdzīvota ticība, cerība un mīlestība, ar kurām varēja darīt brīnumus.

Pazīstamā muzikoloģe un Latvijas Radio 2 žurnāliste Daiga Mazvērsīte par Aiju rakstījusi: «Latgales rūžeņas, dziedātājas un dziesmu autores Aijas Rimšas mūsu vidū nav jau astoņpadsmit gadu, bet viņas dziesmas dzīvo un skan. Desmit muzikālajos gados – deviņi dziesmu albumi! Tāds ir mantojums, kuru mums atstājusi Aija Rimša, vienkārša latgaļu meitene ar neticami plašu sirdi un mūziķes dvēseli. Dziesmas viņai dzima dabiski un viegli, vārdi paši virknējās dzejoļos, kuriem tikpat dabiski no kāda iekšēja avota atplūda melodijas. Diemžēl mūžs šai neparastajai, likteņa triecienu aizlauztajai mūziķei bija traģiski īss – tikai 38 gadi…

Aijas īsais, bet piepildītais mūžs, spilgtā personība, talants, neatkārtojamā balss un dziesmu teksti joprojām žilbina un pārsteidz daudzus viņas talanta cienītājus un klausītājus. Jau ir apritējuši astoņpadsmit gadi, kopš Aija ir «zem citām debesīm», taču viņas balss skanam radio joprojām dzirdama gandrīz katru dienu.»

Par spīti smagajai slimībai un operācijām, Aija radīja mūziku līdz teju pēdējai stundiņai. Ieskaņoti deviņi soloalbumi, kuru aranžējumi lielākoties tapuši sadarbībā ar producentu Andri Šīrantu. To vidū – gan septiņas Aijas oriģināldziesmu programmas, gan arī divi latgaliešu tautasdziesmu apkopojumi: «Tev un vientulībai« (1995); «Mīlestības tango« (1996), «Vēju varavīksne» (1997); «Tev līdzās» (1999); «Kāzas Latgalē» (2000); «Kaprīzā meitene» (2000); «Večerinka Latgalē» (2002); «Ar manām ugunīm nespēlē» (2002); «Zem citām debesīm» (2003).

"Dziedātājas un dziesmu autores Aijas Rimšas dzīves gaitas noslēdzās 2005. gada 14. oktobrī. 2015. gada 17. oktobrī bija pirmizrāde dokumentālajai filmai par mūziķi «Īsamirdzi zvaigznem liedza», un filma tika izrādīta daudzviet Latvijā. Par godu Aijas pusgadsimta jubilejai izdots viņas dziesmu lirikas izdevums Aijas dziesmu klade," arī šādus vārdus Aijai veltījusi Daiga Mazvērsīte.