Viļakas novada folkloras kopa “Upīte” izdevusi Ziemeļlatgales vīru dziesmu albumu “Padzīdam i…”, kura ierakstā līdzās folkloras kopas dalībniekiem piedalījušies arī populāri Latvijas rok, popmūziķi un dziesminieki.

Jaunajā albumā, kas ir jau ceturtais folkloras kopas albums, iekļautas 17 Ziemeļlatgales dziesmas. Tās savas dzīves laikā no Upītes puses teicējiem pierakstījis novadpētnieks, dzejnieks, folklorists Ontons Slišāns (1948–2010). 2009. gadā Ontons Upītes Tautas namā vadīja meistardarbnīcu “20. gs. pirmās puses visvairāk dziedātās dziesmas Upītes apkārtnē”, kas bijusi kā ierosme folkloras kopas vadītāja Andra Slišāna idejai par šo dziesmu ierakstīšanu albumā. 14 albuma dziesmas ir tieši no šīs meistardarbnīcas, bet tās albumā papildinātas ar vēl trim Upītes puses dziesmām. Kā mazi bērni vīru dziesmu meistardarbnīcās savulaik piedalījās arī folkloras kopas dalībnieki, Ontona Slišāna mazbērni Kate un Domeniks Slišāni, kuri nu ir dziesmu 2020. gada apdaru autori.

Albuma ierakstā līdzās folkloras kopas “Upīte” dalībniekiem piedalījušies un Ziemeļlatgales dziesmas iedziedājuši arī Latvijā labi zināmi mūziķi – Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns, Kristaps Rasims, Guntis Rasims, Katrīna Dimanta, Arnis Slobožaņins, tāpat ierakstā piedalījušies arī Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels, grupa “Unknown Artist” un citi.  

Albuma “Padzīdam i…” prezentācija paredzēta 20. jūnijā, kad Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte” aicina uz tradicionālo ielīgošanu Viļakas novadā – pasākumu “π-dzīdam”. Albuma prezentācija iecerēta plkst. 17.00, bet vakara koncerta programma no 18.00, tajā piedalīsies piedalīsies folkloras kopa “Upīte”, grupa “Unknown Artist”, grupa “All Day Long”, kā arī “The Evening Sun” un apvienība “Kei-Rei”.