Gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki - Imantdienas - šogad notika 40 gadu jubilejas zīmē 9. jūlijā Cēsu Pils parka estrādē, pulcējot daudzus pazīstamus Imanta Kalniņa mūzikas izpildītājus un piedāvājot gan sen nedzirdētas, gan labi pazīstamas dziesmas un īpaši kuplu pirmatskaņojumu skaitu. 

Kā jau katru gadu, koncertu tiešraidē translēja Latvijas Radio 2. Ja nu dažādu iemeslu dēļ iespēja dzirdēt tiešraidi vai vērot koncertu klātienē bija liegta, "Imantdienu" ierakstu pilnā apjomā aicinām klausīties šeit, mūsu mājas lapā!

Koncerta pirmajā daļā tradicionāli uzstājās grupa "Turaidas roze", solisti Olga Rajecka un Uģis Roze. Viņu izpildījumā skanēja gan jaunas dziesmas, gan jau labi pazīstamas melodijas.

Pasākuma otrajā daļā muzicēja apvienība "Raxtu Raxti", piedāvājot vairākus pirmatskaņojumus, kā arī labi pazīstamas un iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas.

Koncerta kulmināciju iezīmēja trešā daļa, kurā uzstājās grupa "Autobuss debesīs" un īpašie viesi. Arī šajā koncerta daļā bija iekļauti vairāki pirmatskaņojumi, bet noslēgumā uz skatuves kāpa Renārs Kaupers, atdzīvinot 1997. gada ieraksta „Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet” dziesmas.