17. oktobrī plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē ar vērienīgu labāko dziesmu koncertu viesosies "pagan metal" grupa no Rīgas - "Skyforger". Koncerta programmā tiks iekļautas labi zināmas dziesmas no visiem grupas albumiem: "Migla rasa", "Ķēves dēls", "Rāmava", "Kad Ūsiņš jāj", "Nekas nav aizmirsts" u.c. Koncerta pirmajā daļā pēc gada pārtraukuma uzstāsies latgaliski dziedošā "folk metal" grupa "Green Novice".

"Šis būs "Skyforger" pirmais koncerts GORĀ. Ļoti sen arī nav būts Latgales pusē – vismaz piecus gadus. Arī "Green Novice" līdz šim nav uzstājušies Rēzeknes koncertzālē, līdz ar to uzaicinām visus interesentus uz kārtīgiem folkmetāla svētkiem! Turklāt sakarā ar Covid-19 šis mums šogad Latvijā būs tikai otrais koncerts, tātad situācija ir diezgan unikāla," par gaidāmo pasākumu izsakās grupas dalībnieki.

Šajos 25 gados "Skyforger" ir iekarojuši daudzas fanu sirdis Latvijā un ārzemēs – gan ar interesanto latviešu tradicionālās mūzikas sajaukumu ar smago roku; gan ar savu atraktīvo skatuves tēlu. Grupa ar klubu koncertiem ir apceļojusi praktiski visu Eiropu, viesojusies arī tādās attālākās valstīs kā Gruzija, Armēnija, Malta, Brazīlija un ASV, ir bieži ciemiņi lielākajos Eiropas festivālos un neapšaubāmi ir ārzemēs pazīstamākā latviešu smagā roka grupa. Galvenās lietas, kas atšķir "Skyforger" no citiem, ir albumu tematika par Latvijas vēsturi un mitoloģiju; kā arī savdabīgais latviešu folkmūzikas un izmantoto instrumentu (kokle, dūdas, stabules, ģīga, vargāns u.c.) savienojums ar smago mūziku.