Leģendārā rokgrupa “Līvi” pirmoreiz pilnā sastāvā uzstāsies un Latvijas valsts dzimšanas dienu svinēs kopā ar diasporas latviešiem Apvienotajā Karalistē. Tūres ietvaros uzstāšanās notiks 17. novembrī Northamptonā, 18. novembrī Līdsā un 19. novembrī Birmingemā.

Grupa “Līvi” ir leģendāra latviešu rokgrupa, kas savu darbību uzsāka 1976. gadā Liepājā. Tā ir viena no visu laiku latviešu populārākajām grupām, kuru pārstāvējuši vairāki Latvijā labi zināmi mūziķi, bet pazīstamākie grupas dalībnieki bijuši Ainars Virga, Aivars Brīze, Ēriks Ķiģelis, Igo un Jānis Grodums. Grupa pastāvēšanas laikā izdevusi vairākus studijas albumus un dziesmu izlases, tās pazīstamākie skaņdarbi ir "Dzimtā valoda", "Dzelzsgriezējs", "Dieva dēls", "Piedod man" un citi. “Līvi” ir vienīgā rokgrupa Latvijā, kurai Liepājā ir uzcelts piemineklis ar nosaukumu “Spoku koks”.

Par grupas vienīgo tūri ārpus Latvijas un iespēju disaporas latviešiem izbaudīt patriotiskas noskaņas valsts svētkos, “Bērzes Strazdu” pārstāvis Toms Zeltiņš saka, ka “Līvi” vienmēr ir bijuši Latvijas patriotisma simbols. “Līvu” dziesmas ir leģendāras un ieņem nopietnu lomu Latvijas kultūras kanonā. Tieši tāpēc šogad esam ieplānojuši īpašu dāvanu, lai trijos koncertos grupa “Līvi” pilnā sastāvā ar iespaidīgu uzstāšanos priecētu tautiešus un uzstātos Lielbritānijā.

Koncertu norises vietas izvēlētas, pateicoties latviešu atsaucībai un vēlmei Latvijas dzimšanas dienu svinēt visiem kopā, lai tiktos ar grupu un dziedātu līdzi pazīstamākajām roka balādēm un dziesmām.

“Ar prieku paziņojam, ka grupa “Līvi” šī gada Latvijas Neatkarības dienu svinēs kopā ar tautiešiem, kas šobrīd uz dzīvi ir apmetušies Apvienotajā Karalistē. Šie svētki ir tuvu sirdij mums pašiem un saprotam, ka tie ir svarīgi un vajadzīgi arī tautiešiem, kuri šobrīd dzīvo un strādā Lielbritānijā, tāpēc jūtamies īpaši pacilāti, ka varēsim sarīkot viņiem varenu R'n'R ballīti un kārtīgi nosvinēt Latvijas dzimšanas dienu.

Nevaram sagaidīt, kad mēs, kā grupa “Līvi” pilnā sastāvā, varēsim kāpt uz skatuves, lai sniegtu neaizmirstamu muzikālo piedzīvojumu. Mēs pārvērtīsim katru koncerta vietu par mazu daļu Latvijas un dosim iespēju sajust Latvijas dvesmu un enerģiju, izdziedot kopā ar mums “Līviem” mīlētākās un populārākās dziesmas. Šis būs neaizmirstams piedzīvojums gan mums, gan visiem koncertu apmeklētājiem,” pirms tūres atzīst grupas rokmūziķis Ainars Virga.