Ar jaunu dziesmu “Mēness” un nopietnāku vizuālo veidolu pie klausītājiem atgriežas sintī popa grupa “Effekts”. Iedvesma dziesmai gūta no japāņu rakstnieka Haruki Murakami romāna "1q84". Tā vēsta par cilvēku savstarpējām ilgām un sapņiem par tikšanos.

“Effekts” ir sintpopa grupa, kuras dalībnieki savas identitātes maskē zem pseidonīmiem: Rekorts (Ernests Hvostovojs), Vektors (Viesturs Zandersons) un Sektors (Rihards Zelezņevs), šādi iegūstot lielāku rīcības brīvību radīt savu muzikālo pasauli. Grupa “Effekts” ir Latvijas Universitātes jauno mūziķu konkursa “Hadrons” laureāti, spēlējuši festivālos “Laba Daba”, “Fāze”, “Limbizkvīts", “Aristotelis” un Latvijas Mākslas akadēmijas karnevālā. 2023. gadu grupa sāk ar nopietnāku vizuālo tēlu un romantisku, ilgpilnu dziesmu.

“Dziesma “Mēness”  stāsta par cilvēkiem, kas viens par otru sapņo. Iespējams, ikdienā viņi tiekās, taču kādu iekšēju vai ārēju apstākļu dēļ nenonāk soli tuvāk viens otram. Viņu vakari ir gari un vientulīgi un vienīgais viņu abu sabiedrotais ir Mēness, kurš uzklausa abu stāstus un cerības, “  dziesmu piesaka grupas dalībnieks Sektors.

Dziesmas “Mēness” videoklips, kas viegli iekrāso mēnesnīcas nakti neona krāsās, tapsi grupai sadarbojoties ar režisoru Emīlu Alpu. Savukārt fotogrāfiju autore ir Linda Šterna.