Viena no jaudīgākajām latviešu rokgrupām «Dzelzs vilks», atzīmējot vairāk nekā 30 gadus uz skatuves un, svinot nesen iznākušo albumu «Jauni», šoruden dosies līdz šim vērienīgākajā apvienības koncertturnejā «Dzelzs vilks. Jauni 30». Koncertu sēriju grupa atklās 30. septembrī grupas mītnes pilsētā Siguldā, pirmoreiz piedāvājot albumu «Jauni» vinila plates formātā.

««Dzelzs vilka» trīsdesmito gadu jubileju 2021.gadā svinējām klusāk, jo lielāki pasākumi nevarēja notikt, taču šogad ar grupas jaunāko studijas albumu «Jauni» azotē esam nolēmuši atzīmēt šo jubileju lielākā koncertturnejā, ņemot līdzi spilgtāko «Dzelzs vilka» mūzikas bagāžu un raugoties nākotnē ar jaunu mūziku,» par gaidāmo koncerttūri stāsta  mūziķi.

«Dzelzs vilks» jau mazliet vairāk nekā trīs gadu desmitus ir eksplozīva parādība pie Latvijas rokmūzikas debesīm gan grupas skaņu ierakstos, gan uz koncertu skatuvēm. Ar 15 studijas albumiem un septiņām Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvām «Zelta mikrofons» azotē grupa nemainīgi pulcina koncertos visu paaudžu fanus, katrā uzstāšanās reizē noturot klausītājus uz spēcīga rokmūzikas viļņa.

Grupas klasika – dziesmas «Uijā uijā nikni vilki», «Balerīna«, «Oranži mati», «Ļauj man tevi» u.c. -, kā arī jaunākās dziesmas no studijas albuma «Jauni» – topu virsotnes iekarojušās «Ir» un «Tu negaidīji rītu», kā arī «Tās vēl nav beigas» no populārās spēlfilmas «Klases salidojums» -,  ir iegūlušas ne tikai raidstaciju viļņos, bet arī klausītāju sirdīs.

«Kad tiks nodibināta Latvijas rokenrola slavas zāle, «Dzelzs vilks» būs pirmajā pieciniekā no tajā iekļaujamajām apvienībām. [..] šī ir mūzika pieaugušiem cilvēkiem. Kuri vēl arvien ir jauni,» tā par grupas svaigāko albumu «Jauni» raksta kultūras žurnālists Toms Treibergs. «Šis albums ir tieši mums un par mums,» vērtē kritiķe Dace Volfa, bet kultūras un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, raksturojot «Dzelzs vilka» jaunāko veikumu, izsaucas: «Joprojām krūtīs sit!».

Grupu «Dzelzs vilks» tālajā 1991.gadā Mālpilī dibinājis tās solists, ģitārists un dziesmu autors Juris Kaukulis, kura balss tembrs, harizmātiskā uzstāšanās maniere un nenogurdināmā enerģija nav sajaucama ne ar vienu citu. Grupas sastāvā šobrīd muzicē arī Kaspars Tobis (sintezatori), Mārcis Judzis (bungas) un Kārlis Alviķis (bass).

Koncertturnejā «Dzelzs vilks. Jauni 30» ar pilnu jaudu izskanēs gan klausītāju iemīļotas kompozīcijas, gan retāk atskaņoti skaņdarbi, gan arī «Dzelzs vilka» jaunākā daiļrade.

 

«Dzelzs vilks. Jauni 30» jubilejas koncerti notiks:

30. septembrī plkst. 19.00 Kultūras centrā «Siguldas Devons« (atklāšanas koncerts)

14. oktobrī plkst. 19.00 Kultūras centrā «Ulbrokas pērle»

19. oktobrī plkst. 19.00 Jelgavas Kultūras centrā

21. oktobrī plkst. 19.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā

27. oktobrī plkst. 19.00 Ādažu Kultūras centrā

28. oktobrī plkst. 19.00 Alūksnes Kultūras centrā

3. novembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā

4. novembrī plkst. 19.00 Kuldīgas Kultūras centrā

10. novembrī plkst. 19.00 Rīgā, VEF Kultūras pilī

22. novembrī plkst. 19.00 Teātra namā «Jūras vārti» Ventspilī

24. novembrī plkst. 19.00 Krustpils Kultūras namā

25. novembrī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars»

30. novembrī plkst. 19.00 Ogres kultūras centrā