Ar astoņiem vasarīga noskaņojuma koncertiem grupa "Ducele" atzīmēs savu piecgades pastāvēšanu! 

Kopīga dziedāšana, izsmiešanās, fotografēšanās, autogrāfi, iespēja iegādāties “Ducele” mūzikas albumus un Noras Ikstenas, Viļņa Baumaņa grāmatu “Trīs no Pārdaugavas”..., tas viss ir paredzēts divdaļīgās koncertprogrammas “MONIKA” ietvaros.

Koncertprogrammas pirmajā daļā Jūs dzirdēsiet latviešu trimdas mūziķu grupas “Trīs no Pārdaugavas” dziesmas, kas priecēja vai satrauca trimdas latviešus 20. gadsimta 70. un 80. gados, jaunās skaņās. Dziesmu teksti, muzikālais materiāls un “Duceles” vīru dziesmu pieteikumi ir īpaši aktuāli un nozīmīgi pašreizējo ģeopolitisko norišu kontekstā Latvijā un ārpus tās robežām. Padomju laikā grupas “Trīs no Pārdaugavas” mūzikas albumus nelegāli ieveda un izplatīja Latvijā, jo tie bija aizliegti.

 

 “Mēs visi zinām "Čikāgas piecīšus", bet mums ir piemirsušās dažas citas latviešu trimdas grupas, kuras ir uzturējušas mūsu tautas neatkarības garu Latvijas okupācijas laikā. Kopā ar grupas Ducele dalībniekiem nolēmām, ka nepelnīti aizmirsti ir "Trīs no Pārdaugavas", kuru dziesmas izmantojām veidojot savu jauno programmu. Grupas līderim Vilnim Baumanim piemītošā smalkā pašironija ir lieliska latviešu tautas rakstura īpašība, kuru cauri gadsimtiem visvisādi no mums ir centušies iznīdēt dažādi kungu kungi un iekarotāji! Vilnim to ir izdevies iznest cauri visai savai radošajai dzīvei.”: grupa Ducele.

Šajos piecos gados grupa ir izdevusi trīs studijas albumus - ”Tā Viš I”, “Tā Viš I 2” un “Ducele – Trīs no Pārdaugavas dziesmas”.

Grupā “Ducele” muzicē Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis, Artūrs Uškāns un Mārcis Kalniņš.