Godinot vienu no mūsu pazīstamās estrādes mūzikas aizsācējām - komponisti Elgu Igenbergu, top viņas simtgadei veltīts koncerts. Tas savu pirmatskaņojumu brīvdabas koncertzālē “Mītava” Jelgavā piedzīvos 27. maijā pulksten 20. Komponistes dziesmas izdziedās mūziķi Aija Vītoliņa, Mārtiņš Kanters, Normunds Rutulis, kā arī Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Budovska, Madara Botmane un Raimonds Celms.

Pērn izcilajai latviešu komponistei, pianistei un mūzikas pedagoģei Elgai Igenbergai apritētu 100 gadi. Elga Igenberga ir vienīgā sieviete latviešu estrādes mākslas pionieru plejādē, kuras radošo darbu sarakstā ir vairāk nekā 300 skaņdarbu. Svinot komponistes simtgadi, Jelgavas pilsēta savu novadnieci godinās ar īpašu koncertu. Jau pērn tika izdota dziesmas “Tu un Es” jaunākā versija ar Aijas Vītoliņas un Normunda Rutuļa izpildījumā, tomēr pandēmijas dēļ koncerts tika pārcelts par gadu.  

Igenbergas pirmās dziesmas “Rīgas bulvāri”, “Varbūt” un “Vecais tilts” guva ievērību, īpaši pēc tam, kad tās 1957. gadā tika iekļautas Rīgas estrādes orķestra repertuārā un ieskaņotas radio. Viņas dziesmas izpildīja Valentīna Butāne, Edgars Zveja, Arnolds Liniņš, māsas Vambutes un citi. Sadarbībā ar aktrisi Veru Singajevsku tapušas populāras dziesmas bērniem. Igenberga sacerējusi dziesmu ciklus, estrādes opereti “Annele”, bērniem adresētu rēviju “Šurum-burums”, dziesmuspēles “Ziņģu lustes”, “Septiņas vecmeitas”, “Čaukstenes”, kā arī vadījusi vairākus vokālos ansambļus. Mākslinieces darbus joprojām novērtē kultūras pasaulē, un tie dzīvo vēl šobaltdien. Maestro Raimonds Pauls grāmatā, kuru sarakstījusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte par godu komponistei, atzinis, ka Elga Igenberga uzskatāma par mūsu pazīstamās estrādes mūzikas aizsācēju, jo mūzikas aprindās parādījusies mirkli pirms viņa paša.