Pie klausītājiem nonāk Mārča Auziņa jaunais albums “Citādi Citāti”.

“"Citādi Citāti" ir Lielo dzīves jautājumu iedvesmotas muzikālas ainavas - mana pārdomu telpa un meditācija.  Nemainīgs paliek mans muzikālais vektors, kura stūrakmens ir ģitāra, bet šoreiz esmu ļāvies eksperimentiem ar skaņu, formu un faktūru, priekšplānā virzot ambientu un ēterisku atmosfēru. Es ceru, ka šī mūzika arī klausītājiem kaut uz brīdi kļūs par simbolisku portālu uz citu apziņas stāvokli. Protams, artava šī labuma tapšanā ir arīdzan zinātniekam Mārcim Auziņam, kura zinātnes sleja līdzās citiem avotiem nereti kalpojusi par iedvesmas avotu,” stāsta mūziķis Mārcis Auziņš.

Paralēli jaunā albuma ierakstīšanai, Mūzikas namā Daile tiek gatavots arī Latvijā nebijis projekts “Flirts ar citādo”, kur skatītājus sagaida aizraujošs audiovizuāls priekšnesums, kurā uz vienas skatuves tiksies zinātnieks Mārcis Auziņš un mūziķis Mārcis Auziņš, lai, savstarpēji reflektējot, vienkārši runātu par sarežģītām lietām. Varētu to saukt par audio - vizuālu portālu uz citādu pasaules redzējumu un izpratni, kurā zinātnieka stāstītais pārtop muzikālās ainavās, meklējot atbildes uz lielajiem jautājumiem un mūsdienu izaicinājumiem. Lekciju cikls skatāms Mūzikas namā “Daile” sākot no 26. septembra.

“Par ko varētu būt vēstījums, kura atslēgvārdi ir Atomi, Vilnis, Gaisma vai  Varbūtība? Varbūt par fiziku? Nebūt ne - tie ir mūziķa un komponista Mārča Auziņa jaunā kompaktdiska muzikālo daļu nosaukumi. Tik negaidīti zinātne un māksla var domāt un runāt par vienu un to pašu  dažādās valodās. Tikai šādi saliekot kopā zinātnes un mākslas skatpunktus, pasaule iegūst krāsas un kļūst interesanta,” mūziķa Mārča Auziņa jauno albumu komentē zinātnieks Mārcis Auziņš.

Mārcis Auziņš – viens no Latvijā zināmākajiem ģitāristiem, komponists, aranžētājs un grupas vadītājs. Līdz šim izdevis piecus solo albumus, no kuriem divi nominēti Latvijas mūzikas ierakstu gada   balvai “Zelta mikrofons” starpžanru mūzikas kategorijā un regulāri sniedz solo koncertus gan Latvijā, gan ārpus tās.

Mārcis Auziņš sadarbojies ar komponistiem - Raimondu Paulu, Mārtiņu Braunu, Zigmaru Liepiņu, Borisu Rezņiku, Jāni Lūsēnu. Kā muzikālais vadītājs veidojis muzikālo noformējumu dažādiem projektiem.

Komponējis mūziku Nacionālā teātra (“Aukle”) un Valmieras teātra (“Vidzemnieki”) izrādēm, TV raidījumiem, horeogrāfijas performancēm un mākslas instalācijām.