Etnomūzikas apvienība “Muosys”, kurā muzicē trīs māsas un reizē profesionālas mūziķes, publicējusi savu debijas albumu “Ceļā”. Jaunajā albumā iekļautas trīspadsmit kompozīcijas – latgaliešu tautasdziesmu aranžijas un grupas oriģinālmūzika – to skanējumā saplūst grupas latviešu un skandināvu tradicionālās (un akadēmiskās) mūzikas pieredze.

Grupā - etnomūzikas apvienībā “Muosys” muzicē trīs profesionālās mūziķes, kuras reizē ir arī māsas, – Laima Maslova, Liene Brence un Marta Igaune. Apvienība radusies un darbību sākusi 2016. gadā līdz ar uzstāšanos Igauņu ģimenes albuma prezentācijas koncertā “Vysi zīdi pļaveņā” Latgales vēstniecībā GORS. Koncerts deva impulsu mūziķu tālākajai darbībai – biežāk tikties un muzicēt tieši trijatā.

Šī gada augusta beigās grupa publicēja pirmo albuma vēstnesi – videoklipu dziesmai “Vysys dīnenis zynuoju” (latviešu lit. valodā – “Visas dieniņas zināju”), bet nu, gada noslēgumā, sadarbojoties ar biedrību “Latgolys Producentu Grupa”, tiek publicēts gan digitāls, gan CD formāta albums “Ceļā”. Savukārt nākamā gada 18. februārī “Muosys” aicina uz albuma prezentācijas koncertu Rēzeknes novada Lūznavas muižā.

“Ceļā” skaņdarbus pamatā veidojusi etnomuzikoloģe un grupas “Muosys” vijolniece Liene Brence, kura dziesmu muzikālo redzējumu guvusi dabas skatos, savas dzimtas stiprajās saknēs, bērnības stāstos, kā arī baroka un skandināvu tradicionālās mūzikas intonācijās. Albuma ieraksts veikts Rēzeknē, Eināra Lipska skaņu studijā, tā grafisko dizainu veidojis Artūrs Skrebeļs, bet fotogrāfijas – Lelde Deksne.

Par jauno albumu tā skaņdarbu autore Liene Brence saka:

“Albums “Ceļā” ir simbolisks stāsts par to, kā mēs kā māsas ejam viena pie otras, kā esam atgriezušās Latgalē, kāds kurai no mums ir bijis dzīves ceļš, arī tas ceļš, ko mēs tagad darām ikdienā, kā katra esam atradušas savu dzīvesbiedru, kāds ir mūsu mīlestības ceļš.”