Mums, latviešiem ir pieci spēcīgi stūrakmeņi- zeme, gaiss, ūdens, uguns un dvēsele, kas veido mūsu esības mājas fundamentu. Šos pamatus cildināsim Dziesmu un Deju svētku laikā.

Tiešraidi pie Brīvības pieminekļa atklās un svētkus ieskandinās Siguldas diksilends, kurā muzicē pieredzējuši mākslinieki un vairāku Dziesmu svētku kolektīvu dalībnieki. DVĒSELES stīgas visdzidrāk var aizskart pūšamo instrumentu skaņas.

3. jūliju veltīsim folkloras mūzikai, kurā satiksies Vidzemes kopa Mežābele un Latgales Vīraksne. Skanēs ZEMES dziesmas un kārtīga apdziedāšanās.

4. jūlijā viesosies koris Putni ar diriģenti Santu Kasparsoni no Jēkabpils, izdziedot VĒJA dziesmas.

5. jūlijā – ciemos Ducele kopā ar amatieru teātri no Briseles. Šo dienu ierakstīsim ŪDENS zīmē.

6. jūlijā Baumaņu ģimenes kapela kopā ar Olgu Rajecku- ne tikai kā dziedātāju, bet arī kā Deju svētku dalībnieci. Lai šķiļas UGUNS!

Stundā no 13:00 līdz 14:00 uzmundrinoši sveicieni dalībniekiem. Cilvēki tos varēs sūtīt Labas apetītes vēlējumu sadaļā. Būs arī mūziķu sveicieni, kuri sveiks sev zināmos kolektīvus. Sveicienus sagatavojuši mūziķi, pārstāvot dažādus mūsu kanāla spēlētos žanrus.

Būs arī intervijas ar „aizkadra” cilvēkiem- izcilu kurpju un pastalu meistaru Andri Kačkānu no Latgales, daudzu skanīgu kokļu  izgatavotāju Kārli Liporu, skolotāju Ilonu Riekstiņu no Alūksnes, kura rūpējas par Alūksnes pūtēju orķestra dalībnieku labklājību - gludina tērpus un vienmēr ir līdzās, lai izpalīdzētu, dziesmu svētku dalībnieku šoferi Zigurdu Milleru, kurš kopš 1981. gada ved māksliniekus ne tikai pa Latviju, savukārt piektdien tiksimies ar dvēseles mākslinieci Brigitu Strodu, kura darina kroņus un strādā arī Dziesmusvētku preses centrā, atbildot par ārzemju kolektīviem. 

Mēs raidām svētkus no visas sirds!