Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursam "Supernova 2022", kura gaitā iecerēts atlasīt Latvijas pārstāvi starptautiskajam Eirovīzijas dziesmu konkursam, šosezon pieteikti 130 skaņdarbi, kas ir rekords konkursa pastāvēšanas vēsturē.

Līdz šī gada beigām dziesmu un izpildītāju iekļūšanu "Supernova 2022" televīzijas pārraidēs noteiks LTV izvēlētā žūrija, vērtējot dziesmas uzbūvi - oriģinalitāti, aranžējumu, vēstījumu, atbilstību mūsdienu tirgus tendencēm, kā arī dziesmas un konkursa dalībnieka iespējas un potenciālu konkurēt starptautiskajā popmūzikas tirgū, izpildītāja vokālās spējas, personību un iepriekšējos sasniegumus nozarē, arī potenciālu gūt sasniegumus nākotnē.

Žanriski šis ir visbagātākais "Supernovas" gads. Konkursam pieteiktas dziesmas popa, tautas mūzikas, elektroniskās mūzikas un pat smagā roka stilā. Nacionālajā Eirovīzijas atlasē gatavi piedalīties mūziķi, kuru vārdi pārsteigs ikvienu skatītāju un konkursa fanu - negaidīti daudz pašmāju mūziķu, dziedošie aktieri, arī ārpus Latvijas dzīvojošie tautieši. Dziesmu pieteicēju vidū ir arī mākslinieki, kuri reiz jau pārstāvējuši Latviju Eirovīzijā.

Dziesmas publiskai vērtēšanai būs pieejamas janvārī, savukārt konkursa "Supernova" televīzijas šovi Latvijas Televīzijā gaidāmi 2022. gada februārī.

Dziesmu konkursa "Supernova" mērķis ir atrast spožu mākslinieku un populārās mūzikas skaņdarbu, kas varētu pārstāvēt Latviju vērienīgajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kura pusfināli notiks 2022. gada 10. maijā un 12. maijā, bet fināls - 14. maijā.