16. jūnijā Latvijas kultūras ļaudis un mūzikas un dzejas mīļotāji atzīmēja dzejnieka Māra Čaklā 80. jubileju, tai par godu dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo radījusi savu interpretāciju dziesmai "Viņi dejoja vienu vasaru", kuras mūzikas autors ir Imants Kalniņš. Dziesma pirmoreiz skanēja leģendārajā filmā „Elpojiet dziļi”, šoreiz tapusi aizkustinoša versija tikai balsij un klavieru pavadījumam.

Katrīnai Gupalo ideja par šī dziesmas interpretāciju radās drīz pēc nesen kā notikušā Osokina Mini Festivālam @152. Turpat, jaunatklātajā klavieru salonā Brīvības ielā nākamajā dienā pēc festivāla noslēguma svinībām rīts mūziķei sākās ar spontānu video filmēšanu. Ieraksts tapis kā dzīvajā koncertā, ieskaņojot vienlaicīgi klavieres un balsi, tā izslēdzot jebkādas montāžas iespējas. Šāds ieraksta veidošanas paņēmiens tika izmantots, lai sasniegtu maksimāli dabisku sajūtu un skanējumu.

"Apbrīnojami un likumsakarīgi, ka divi tik krāsaini un viens otru papildinoši ģēniji - Māris Čaklais un Imants Kalniņš satikušies kopīgos mākslas darbos. Šajos svara kausos, kur ir divi lielmeistari, vēlējos pievienot arī savu nelielo artavu - manu "dzeguzes balsi". Vienkārši nespēju pretoties kaut kam tādam.", saka pati mūziķe.

Dziesmas "Viņi dejoja vienu vasaru" ieraksts ir priekšvēstnesis Katrīnas Gupalo jaunās Imanta Kalniņa mūzikas programmas koncertsērijai. Programmā skanēs arī citas iemīļotas Kalniņa dziesmas - "Dzeguzes balss", "Akāciju palags", "Apvij rokas", "Dūdieviņš", "Tauriņa samtainā smarža", "Sitiet bungas", "Dziesma, ar ko tu sācies", "Mežā", "Alvas zaldātiņi" un citas. Jaunās programmas pirmatskaņojums gaidāms 20.jūnijā koncertzālē Zeit, Līgatnē. Sekos koncerti Saulkrastos, Rīgā, Balvos, Mālpilī un citviet.

Vairāk informācijas par koncertiem: www.katrinagupalo.com