Kaut gan novembra sākumā dziedātāja un grupas „Triānas parks” soliste Agnese Rakovska izteicās kritiski par tēriņiem, kas plānoti Latvijas simtgades salūtam jeb pirotehnikas šovam Rīgā, aicinādama ignorēt šo pasākumu, bez salūta viņa pati tomēr neiztika. Taču, lai neatkāptos pati no saviem vārdiem, dziedātāja nozīmīgo valsts gadskārtu svinēja jau 15. novembra vakarā, turklāt uz ūdens – prāmja, kas kursē starp Rīgu un Stokholmu, dāvājot skaistu un interesantu koncertprogrammu.

Tajā, protams, bija iekļautas lielākoties Raimonda Paula dziesmas, kas izskanēja Agneses nesenajos solokoncertos „Vienaldzības”. Tituldziesma ar Vizmas Belševicas dzeju arī noteica kopējo noskaņu, kas šoreiz bija ieturēta akustiskā stilā – Rakovsku atbalstīja pašas tēvs, ģitārists Aivars Rakovskis, kā arī taustiņinstrumentālists Matīss Repsis. Trio sniegumā varēja baudīt arī dažus populārus pasaules rokmūzikas hitus, taču galvenais akcents tika likts uz Maestro sacerējumiem. Atskabargainais Rakovskas vokālais stils ļāva izbaudīt līdz šim nedzirdētas Paula dziesmu nianses, tāpat interesanti bija klausīties dažus pašas dziedātājas sacerējumus, no kuriem pirmais tapis skolas gados pirmās mīlestības iespaidā. Publikai interesants atklājums bija fakts, ka bērnībā dziedātājai bijis bail no it kā naivās Maestro dziesmiņas „Lācītis”, toties tagad Agnese to dziedāja visai braši, bez bijāšanas, cik nu akustiskās ģitāras un taustiņinstrumenta pavadījumā tas bija iespējams. Priekšnesuma laikā fonā uz ekrāna arī iegaismojās svētku salūts un citi koši attēli, padarot vakaru jo īpaši svinīgu!

Skaidrs, ka Rakovskas daiļradi nevar saukt par lipīgu popmūziku, drīzāk atgriešanos pie pagājušā gadsimta 80. gadu roka koncertos ierastās līdzidomāšanas un iedziļināšanās no klausītāja puses. Aplausu, tiesa, netrūka, jo Agnese ne tikai lieliski dziedāja, bet arī neviltoti sirsnīgi vadīja koncertu, atzīdamās, ka bijusi bažīga par priekšnesumu uz kuģa, baidīdoties no viļņu šūpām. Par laimi, tās izpalika arī citos Latvijas 100. jubilejai veltītajos koncertos, kas notika uz prāmja turpmākajās dienās – mūziķu vidū šoreiz bija „Gapoljēri”, „Otra Puse”, „Elektrofolk”, un šādu muzikālu svinību tradīciju novembrī – patriotu mēnesī - „Tallink” turpina jau gadiem ilgi!