Daumants Kalniņš izdod albumu “DROŠINĀJUMS” un publicē videoklipu dziesmai “Es nezinu” ar Knuta Skujenieka vārdiem. Jaunā albuma prezentācijas koncerts notiks 29. septembrī 19:00 Mūzikas namā Daile, tāpat no 29.09. tas būs pieejams mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās un grāmatnīcās, kā arī mūzikas straumēšanas vietnēs.

Daumants Kalniņš:

“Esmu tiešām gandarīts un pateicīgs kolēģiem, ka viņi 2020. gada nogalē, kad valdīja pandēmija un ierobežojumi, bez lieliem tālejošiem plāniem un absolūti neskaidras nākotnes vīzijas attiecībā uz "Drošinājuma" pirmatskaņojumu, tomēr atsaucās un iesaistījās šī albuma dziesmu sagatavošanā un ierakstu darbos, kas periodiski turpinājās arī 2021. un 2022. gadā.

 

Galu galā, iesaistot vēl ārpus koncertprogrammas esošus mūziķus, esam izdevuši, manuprāt, ļoti stilistiski dažādu un krāšņu dziesmu albumu, kuru īpašu padara Knuta Skujenieka dzeja, kas neatkarīgi no tā, vai dziesma ir vairāk pop, džeza, roka vai akadēmiskās mūzikas noskaņās, piepilda to ar dziļu nozīmi, gaišumu un personīgu dzejnieka pieskarienu, kas caurstrāvo Skujenieka dzeju un iedvesmoja arī mani radīt tai līdzās pastāvošu mūziku, kas neaizēno uzrakstīto vārdu, bet paver vēl kādu dimensiju caur mūzikas valodu.

 

Man ir bijusi laime un gods iepazīties ar dzejnieku un izpildīt viņam jaunradītās dziesmas, iedvesmoties no viņa vieduma un nesalaužamā gara spēka. Diemžēl šo albumu dzejnieks savās rokās neturēs, bet nozīme viņa rakstītajam vārdam arvien būs no jauna aktuāla, meklējot to vienu laipno, cilvēcīgo un garā nesalaužamo balsi sevī un citos.”