Mūziķes Anta Eņģele un Laima Jansone aicina piedzīvot saulgriežu maģiju koncertprogrammā “Dabas dziesmas balsij un koklēm” šā gada 9. jūnijā pulksten 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē. Koncertprogrammu veido dzīvesības pilna enerģija, savienojot kā Latvijā zināmu autoru dziesmas, tā latviešu tautas dziesmas un danču melodijas. Skatītāji aicināti gan ieklausīties, gan līdzi dziedāt un līdzi just!

Laima Jansone atpazīstama ar savu īpašo kokles spēles manieri, kas ietver improvizācijas elementus, impulsivitāti un arī perkusīvu spēles veidu. Tradicionālā kokles skaņa tiek papildināta ar īpaši izmeklētiem elektroniskās mūzikas elementiem, kas veiksmīgi bagātina koncerta skanējumu, padarot to daudzveidīgu un saistošu dažādu paaudžu klausītājiem.

Laima Jansone pazīstama gan kā soliste, gan arī sadarbojoties ar dažādiem māksliniekiem, tostarp ar dziedātāju Antu Eņģeli, multiinstrumentālistu Sauliusu Petreiķi no Lietuvas, DJMonstu elektroniskās mūzikas duetā “ZeMe” un citiem. Vairāk kā desmit gadu skatuves pieredzē Laima uzstājusies dažādās Eiropas koncertzālēs un baznīcās, kā arī devusies koncerttūrēs Japānā un ASV. Savukārt šī gada sākumā māksliniece atgriezās jau no ceturtā koklēšanas brauciena Austrālijā.

Antu Eņģeli var dēvēt dažādi: dziedātāja, dziesminiece, dziedinātāja. Ar savu ģitāru un balsi viņa aizskar klausītāja dziļākās dvēseles stīgas pavisam tieši. Antas zemais balss tembrs, ugunīgā harizma un spēja aizmirstai dziesmai likt ieskanēties ļoti personīgi atstāj dziļu iespaidu uz ilgu laiku. Varbūt uz visu mūžu.

Antas Eņģeles izpildījumā klausītāji iemīļojuši visdažādāko komponistu sacerētās dziesmas, taču vienmēr būtisku viņas koncertprogrammu daļu ieņem latviešu tautasdziesmas, kurām kopā ar Laimu Jansoni nu ir rasts īpašs skanējums.