7. augustā, plkst. 19.00 Cēsu pilsparka skaistajā un ainaviskajā estrādē izskanēs par tradīciju kļuvušais Cēsu mākslas festivāla brīvdabas notikums. Šoreiz apmeklētājus priecēs Daumants Kalniņš, Latvijas Radio bigbends un orķestra Sinfonietta Rīga stīgu grupa. Pie klavierēm – maestro Raimonds Pauls. Viņu izpildījumā dzirdēsim gan maestro 60.–70. gadu hitus, gan teātra un kino mūzikas izlasi.

“Vasaras vakariem Cēsu pilsparkā piestāv koncerti džeza noskaņās, bet, ja tie ir pasaules klases mākslinieki kā Radio bigbends, Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš, tad šāds vakars sniegs īstu baudījumu! Šie mākslinieki, protams, arī agrāk ir uzstājušies Cēsīs, taču ar šādu programmu un šādā sastāvā – pirmo reizi! Noslēdzot ar šo koncertu 16. Cēsu mākslas festivāla mūzikas programmu, vēlamies atstāt saviem klausītājiem gaišu un pozitīvām emocijām pilnu pēcgaršu,” par koncertu saka festivāla mūzikas programmas vadītāja Indra Lūkina. 

“Esam pagodināti būt daļa no šīgada Cēsu mākslas festivāla. 7. augusta vakars būs maestro Raimonda Paula mūzikas svētki. Atskaņosim mūziku no dažādiem viņa daiļrades periodiem. Priecājamies, ka ir iespēja notikumus aizvadīt lieliskajā mūziķu kompānijā, tajā skaitā – strādājot kopā ar vienu no labākajiem maestro dziesmu interpretiem, dziedātāju Daumantu Kalniņu,” iezīmē Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags.

Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa sadarbība ilgst gandrīz desmit gadu garumā. Abiem bijušas kopīgas programmas ar Latvijas Radio bigbendu, orķestri “Rīga”, Ilonu Bageli, Dināru Rudāni, Kristīni Prauliņu, LNSO stīgām un arī divatā, iestudējot ciklu “Putnu dziesmas” ar Ineses Zanderes dzeju.

Cēsu koncertā līdzās Zanderes iedvesmotām tarantellām un vīgriežu valšiem būs populāras un senmīļotas Maestro dziesmas ar Jāņa Petera, Annas Rancānes un Dainas Avotiņas dzeju. Tāpat atmiņā varēsim atsaukt lieliskās balādes ar Imanta Ziedoņa tekstiem. Programmā iekļauts arī Raimonda Paula 60. gadu instrumentālais šedevrs “Dienvidu akvareļi”. Koncerta apmeklētāji noteikti atpazīs tādas iemīļotas dziesmas kā “Pēdējā lapa”, “Nenosūtītā vēstule”, “Jel pažēlo”, “Viss nāk un aiziet tālumā” u.c. Izskanēs arī rokenrola notis.

Pilna festivāla programma skatāma šeit: https://www.cesufestivals.com/programma