Šā gada 15. jūnijā pulksten 14.00 Cēsīs Maija parkā notiks leģendārā dziesminieka Haralda Sīmaņa piemiņas skulptūras atklāšana. Skulptūra, kuru veidojis tēlnieks Ģirts Burvis, izgatavota, pateicoties, galvenokārt, sabiedrības ziedojumiem. Atklāšanas koncertā piedalīsies Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite, Andris Grunte, Jaunā Rīgas teātra aktieri Sabīne Tīkmane un Jānis Grūtups, kā arī Austrasbērni. Pasākums atvērts ikvienam.

“Latviešu dziesminieku leģenda – mūziķis, kurš ar savu izpausmi stāvējis cilvēces ētikas kodeksa sardzē. Viņa radošā ceļa sākums saistās ar Cēsu Sv. Jāņa baznīcas jumta atjaunošanu, tās ērģeļu spēles iedvesmotu apgūšanu. Tīrradnis. Dziesmu autors. Dziedonis. Ģitārists. Ērģelnieks. Neskaitāmu Latvijas baznīcu jumtu jumiķis,” tā Haraldu Sīmani raksturo dziedātāja Ieva Akuratere, kuras teiktais nu būs lasāms arī uz piemiņas skulptūras Cēsīs.

Laikā, kad “Austras biedrība” lūdza ziedojumus atvadām no Haralda Sīmaņa, sabiedrība bija tik atsaucīga, ka saziedots tika krietni vairāk kā bija nepieciešams bēru dienai. Bija skaidrs, ka par tautas saziedotajiem līdzekļiem jātop arī piemiņas skulptūrai. Sekojot dziesminieka sievas Gitas Sīmanes ieteikumam, tika uzrunāts pieredzes bagātais tēlnieks Ģirts Burvis, kurš, nu jau darbu īstenojis, stāsta:

“Pārlaicīgā, aizraujošā un reizē varenā sajūta, kas ir Haralda Sīmaņa dziesmās un bija viņā pašā, ir ielikta viņa piemiņas skulptūrā "DZIESMINIEKS", izmantojot mūsdienīgā nerūsošā tērauda materiāla gaisīgumu un skicēm radnieciskā "metāla origami" stila vieglumu. Esmu laimīgs, ka Gita Sīmane un Haralda draugi man uzticēja šo darbu, daļēji saskatot arī stilā līdzību ar leģendāro Haralda baznīcu jumiķa darbību. Ceru, ka Cēsinieki šo mūsu dāvinājumu pieņems un iemīļos, jo Cēsis un Haralds ir arī manā sirdī, tāpat kā atbildība mana skolotāja, izcilā tēlnieka Kārļa Jansona priekšā, kura skulptūra atrodas turpat netālu Maija parkā.”

Atklāšanas koncertā muzicēs Haralda Sīmaņa tuvie draugi – Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite un Andris Grunte, kuri sagatavojuši īpašu koncertprogrammu ar Haralda Sīmaņa dziesmām, piesaistot arī Jaunā Rīgas teātra aktierus Sabīni Tīkmani un Jāni Grūtupu, kā arī Austrasbērnus.